משבר הקורונה: הנהלת מליסרון מקצצת 20% משכרה

יו"ר הדירקטוריון ליאורה עופר מוותרת על קבלת תגמולים חודשיים; המנכ"ל והסמנכ"ל יספגו קיצוץ של 20% משכרם; ולחברי ההנהלה יקוצץ 10% מהשכר

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
ליאורה עופר
ליאורה עופרצילום: תומר אפלבאום

חברת מליסרון דיווחה הבוקר (ג') על קיצוץ בשכר ההנהלה והדירקטוריון לנוכח משבר הקורונה והפגיעה בפעילות החברה. על פי הדיווח, יו"ר הדירקטוריון ליאורה עופר מוותרת על קבלת תגמולים חודשיים; המנכ"ל והסמנכ"ל יספגו קיצוץ של 20% משכרם; ולחברי ההנהלה יקוצץ 10% מהשכר.

מליסרון היא חברת קניונים, וככזאת היא חשופה להנחיות של המדינה בצורה החריפה ביותר. החברה ציינה כי ההנחיות - הכוללות סגירת קניונים ומקומות בילוי, לרבות מסעדות ובתי קפה, וצמצום הגעה למקומות עבודה - הובילו לסגירת מרבית החנויות בקניוני החברה. זאת, למעט המשך הפעלתם של מקומות חיוניים, כגון סופרמרקטים, רשתות פארמה, בנקים ומרפאות.

החברה ציינה כי מתחמי המשרדים, לרבות המשרדים הממוקמים בצמוד לקניונים, יוסיפו להיות פתוחים. עוד מסרה מליסרון כי היא עומדת בקשר עם השוכרים - שחלקם פנו לחברה בבקשות להקפאה או דחייה של תשלומים - על מנת למצוא פתרונות מוסכמים ומותאמים להתמודדות עם המשבר הנוכחי, בהתחשב בנסיבות העניין ובהשלכות של הנחיות הממשלה.

באשר להשלכות הכלכליות על החברה, מסרה מליסרון כי "למועד זה אין בידי החברה אפשרות להעריך את היקף ההשפעה של התפשטות נגיף הקורונה ושל הנחיות הממשלה על פעילות החברה, וזאת, בין היתר, בהתחשב באי הוודאות הקיימת בעת הזו ובעדכונים התכופים והמשתנים של הנחיות הממשלה, אשר יש להם השפעה מהותית על היקף הפעילות של המשק בכללותו ושל החברה בפרט.

"מבלי לגרוע מן האמור לעיל, להערכת החברה בעת הנוכחית, איתנותה הפיננסית של החברה הבאה לידי ביטוי, בין היתר, ביתרות המזומנים הגבוהות והנזילות של החברה, היקף ואיכות נכסיה והמח"מ הארוך של מרבית הלוואותיה, תאפשר לחברה לצמצם את היקף השפעת החשיפה של החברה למשבר ולעמוד בהתחייבויותיה הקיימות והצפויות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker