אזהרה שנייה של רשות שוק ההון על הפצת מידע שגוי ברשתות

מרשות שוק ההון נמסר כי "ברשתות מופץ מידע שגוי לגבי ביטוח חסר בקרנות ברירת המחדל - מדובר בקמפיין מטעה" ■ לפני כשבוע יצאה הודעה דומה על "התחזות לייעוץ פיננסי שקרי הבא לשכנע את הציבור למשוך במהרה קרנות וחסכונות נזילים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר רשות שוק ההון, משה ברקתצילום: אוליבייה פיטוסי

רשות שוק ההון פירסמה היום (ב') הודעה שבה היא מבקשת להזהיר את הציבור ממידע שגוי על קרנות הפנסיה הנבחרות (המוכרות גם בשמן הקודם "קרנות ברירת המחדל") שהופץ ברשתות בימים האחרונים. מהרשות נמסר כי "בימים האחרונים נפוצו אמירות ושמועות לגבי ביטוח חסר, שאינו כולל כיסוי במקרי מגפה, בארבע קרנות הפנסיה הנבחרות במכרז רשות שוק ההון (קרנות ברירת המחדל)".

עוד הוסיפו ברשות כי "הודעות כוזבות אלה, שהופיעו בכמה מקומות, מעלות חשש כי מדובר בקמפיין שיווקי מטעה שמטרתו להעביר לקוחות למוצרי חיסכון אחרים שלא בהכרח מתאימים להם. רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון מבהירה כי מדובר במידע שגוי ומוטעה וכי על פי בדיקות שקיימה היום ובעבר - ביטוח המשנה של קרנות הפנסיה הנבחרות אינו מחריג כיסוי למקרי מגיפה".

ברשות ציינו כי "בפרט בעת הזו, רשות שוק ההון מדגישה את הצורך לפעול בזהירות ובשיקול דעת בכל הנוגע להחלטות כלכליות משמעותיות, להסתמך על מידע מהימן, ולהתייעץ עם אנשי מקצוע המוסמכים לכך, על מנת לקבל החלטה מושכלת". לפי הרשות, הם פועלים לנטר באופן שוטף את פעילות חברות הביטוח, הפנסיה, הגמל וההשתלמות, על מנת לוודא כי הן נותנות מענה ראוי ללקוחותיהן.

לפני שבוע פירסמה רשות שוק ההון אזהרה בנוגע לניסיונות התחזות ופרסום של "ייעוץ פיננסי שיקרי, הבא לזרוע בהלה בקרב הציבור ולשכנעו למשוך במהרה קרנות וחסכונות נזילים שברשותו". כפי שהובא לידיעת הרשות, "גורמים שהתחזו לבעלי תפקיד במשטרה ומשרד האוצר, הפיצו מסמך מזויף הקורא לציבור השוטרים לפדות בהקדם את חסכונותיו בקרנות ההשתלמות". 

לפי ההודעה, "רשות שוק ההון מבקשת להזהיר את הציבור מפני גורמים מתחזים הנותנים ייעוץ כללי או פרטני בקשר לחסכונות הציבור, לרבות קרנות, קופות ופוליסות ביטוח, שאינם בעלי רישיון ומבלי שנערך בירור צרכים פרטני כמתחייב, למשל בנוגע להיבטי המיסוי המתבקשים". גם אז קראו ברשות לציבור "לשקול את צעדיו בזהירות, ולהתייעץ במידת האפשר עם גורמים מוסמכים בעלי רישיון מתאים, כדי להימנע מתוצאות כלכליות לא רצויות ועוגמת נפש כתוצאה מאותן ידיעות כוזבות הזורעות בהלה בציבור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker