הבנקים יצמצמו פעילות: עד 75% מהסניפים ייסגרו

בשל משבר הקורונה, הפיקוח על הבנקים הודיע כי ממחר יצטמצם מספר הסניפים הפעילים של הבנקים ■ חדוה בר: "הצעד יאפשר המשכיות במתן השירותים הבנקאיים לציבור הרחב, תוך שמירה על בריאותו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדם מוציא כסף בכספומטצילום: Rafael Marchante/רויטרס

בשל משבר הקורונה, הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל הודיע היום (ב') כי ממחר יצטמצם מספר הסניפים הפיזיים הפעילים של הבנקים. הכספומטים הבנקאיים, המכשירים האוטומטיים ושאר השירותים הבנקאיים הישירים - ימשיכו לעבוד כסדרם.

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר, אמרה: "ממחר השירות הבנקאי הפרונטלי לציבור ירוכז בסניפים ייעודיים בפרישה ארצית, שבהם יתאפשר לבצע פעולות חיוניות שאינן ניתנות לביצוע באמצעים בנקאיים ישירים. ללקוחות בני 70 ומעלה יינתן מענה מותאם ומורחב.

המפקחת על הבנקים, חדוה ברצילום: מגד גוזני

"אנו נוקטים צעד זה בעקבות הנחיות משרד הבריאות על צמצום הפעילות והתנועה במרחב הציבורי. הצעד יאפשר המשכיות במתן השירותים הבנקאיים לציבור הרחב, תוך שמירה על בריאותו ועל בריאות עובדי הבנקים. אני קוראת לציבור לבצע את כל הפעולות הבנקאיות באמצעים הישירים: בטלפון, במכשירים האוטומטיים, באפליקציה ובאתר הבנק".

הבנקים יספקו שירותים פרונטליים ב"סניפי גרעין", ובשאר הסניפים תתאפשר עבודה אך לא קבלת קהל. "בהתאם לנסיבות, הבנק יוכל לשקול שינוי של רשימת סניפי הגרעין", הסבירה בר, "תוך שמירה על פיזור גיאוגרפי נאות ושיקולים נוספים רלוונטיים לעת הזו. ככלל, סך סניפי הגרעין שבהם יינתן שירות לקהל יהיה 25% לפחות ממספר סניפי הבנק. כדי לצמצם את הסיכון להידבקות, מוצע שהבנק יעגן מנגנון של ויסות עומסי קהל בסניפי הגרעין, ובכלל זה דרישה מלקוחותיו לקבוע תור מראש, הצבת עמדת ביטחון בכניסה לסניף ועוד - בהתחשב בהוראות הרשויות המוסמכות". בר הנחיתה כי רשימת סניפי הגרעין תפורסם באתרי האינטרנט של הבנקים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker