קסטרו צנחה 45% מתחילת השנה ומזהירה: "פגיעה אפשרית בהכנסות בשל הקורונה"

חברת האופנה: "המגבלות של משרד הבריאות עלולות להתבטא בקיטון, ואף משמעותי, בתנועת המבקרים בקניונים ובמרכזים המסחריים, כמו גם בהיעדרות עובדים, כגון מוכרים בחנויות ועובדי מטה ומנהלה"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קסטרו
ערן אזרן

קבוצת האופנה קסטרו-הודיס, שבשליטת משפחת רוטר, נופלת במסחר בכ-5%. מתחילת השנה צנחה המניה בכ-45% ושווי החברה ירד לכ-200 מיליון שקל בלבד. החברה הזהירה היום (ה') מפגיעה אפשרית בתוצאות, כתוצאה מהשפעות התפשטות נגיף הקורונה.

"מסתמנת, ואף עלולה להתעצם, השפעה מקרו-כלכלית על פעילות המשק הישראלי, שעשויה להביא לירידה בצריכה ובשיעורי הצמיחה במשק, וכתוצאה מכך גם להביא לפגיעה בהכנסות הקבוצה", מסרה קסטרו.

קסטרו ציינה כי שורת הגבלות המוטלות על ידי משרד הבריאות - הכוללות, בין היתר הגבלות על ההתקהלות, חובת בידוד ביתי של השבים מחו"ל, התנהגות צרכנית זהירה אגב המשבר - "עלולות להתבטא בקיטון, ואף משמעותי, בתנועת המבקרים בקניונים ובמרכזים המסחריים, כמו גם בהיעדרות עובדים, כגון מוכרים בחנויות ועובדי מטה ומנהלה".

עוד ציינו בקסטרו כי מרבית פעילות הייצור של מוצרי הקבוצה בסין חזרה לסדרה. "עם זאת, אין ודאות כי העמקת המשבר ו/או התמשכותו לא יגרמו לעיכובים עתידיים בייצור, וכתוצאה מכך לחוסרים במלאי תוצרים מסוימים, שלא ניתן בשלב זה להעריך האם יתממשו ומה היקפם", נכתב בדיווח.

גם עדיקה דיווחה היום כי למשבר הקורונה עלולה להיות "השפעה מהותית לרעה על פעילות החברה, ובפרט על היקף הכנסותיה ותוצאותיה, ככל ובמהלך השבועות הקרובים לא תתבהר התמונה ביחס להשפעות הנגיף". החברה הזהירה כי התפשטות הנגיף עלולה להשפיע לשלילה על תדירות טיסות המטען - דבר שעשוי לפגוע בה. "מאחר ומירב סחורות החברה משולחות במשלוח אווירי, שינויים אלו צפויים להשפיע משמעותית לרעה על שרשרת האספקה", נכתב.

חנות של פוקסצילום: ללא קרדיט

על מנת לצמצם את השפעת המשבר, בעדיקה נקטו במספר פעולות: החברה פועלת להעביר חלק מהייצור לאתרים אלטרנטיביים, עד למועד שבו תשוב הפעילות בסין לסדרה. בשל פגיעה אפשרית בהכנסות, "ולמען הזהירות", החברה פועלת להתאמת מבנה הוצאותיה: צמצום זמני במשרות עובדי מטה החברה ל-80%, איחוד משרות; עצירת פעילויות רווחה; בחינה שוטפת של עלויות השיווק והפרסום ועוד.

מניות רשתות האופנה נסחרו מתחילת השנה בירידות חדות, ברקע למפולת בעקבות התפשטות וירוס קורונה. המסחר התנהל על רקע החשש כי צעדים נוספים של משרד הבריאות להגבלת התנועה או קיטון חד בתנועת המבקרים בקניונים, יביאו לירידה בפדיונות. הירידות נרשמו גם על רקע החשש כי האטה במשק ברבעונים הבאים תפגע בצריכה הפרטית.

רשתות האופנה, מהראשונות להרגיש בהאטה, נסחרו בירידות, שהיו גבוהות מהירידות במדדים. רשת האופנה המקוונת עדיקה נפלה 40%, פוקס ירדה ב-40%, קסטרו ב-45%, דלתא איבדה 60%, ומניית גולף - שסובלת מסחירות נמוכה - נסחרה ביציבות.

"משבר הקורונה" פוגש את מרבית רשתות האופנה פצועות ומדממות. בשנים האחרונות הן התמודדו עם כמה מגמות בעייתיות: מעבר של לקוחות לרכישות באינטרנט על חשבון הביקור בחנויות, החרפת התחרות עם שחקנים מקומיים ובינלאומיים וההעדפה הגוברת של ישראלים לקניות בחו"ל בעת חופשות. מגמות אלו הביאו חלק מרשתות האופנה להפסדים - ושחקו את הונן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker