ישראייר מבקשת מסמוטריץ' לבטל את חובת הפיצוי על ביטול טיסות

חברת התעופה מבקשת לבטל זמנית את חוק טיבי וטוענת שבנסיבות שבהן משרד הבריאות המליץ להימנע מטיסות לא הכרחיות, לא הגיוני לכפות עליהן לפצות נוסעים על ביטול טיסות במקרה שמרבית הנוסעים האחרים ביטלו ביוזמתם את הטיסה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס של חברת ישראייר
יורם גביזון

חברת ישראייר מבקשת ממשרד התחבורה לקבל אחריות על התוצאות של החלטות משרד הבריאות וממשלת ישראל בתגובה למשבר הקורונה, כמו ההמלצה להימנע מטיסות לא הכרחיות לחו"ל, לחייב את החוזרים ממדינות מסוימות להיכנס לבידוד (הוראה שעודכנה אתמול וכוללת כעת את כל מי שחוזר מחו"ל; י"ג) ולאסור את כניסתם של אזרחים זרים מכמה מדינות אירופיות.

ישראייר, באמצעות משרד עורכי הדין רוגל ושות', מבקשת משר התחבורה בצלאל סמוטריץ' לבטל בהוראת שעה את חוק שירותי תעופה (חוק טיבי) שלפיו נוסע שטיסתו בוטלה זכאי לפיצוי כספי ולסיוע כמו השבת כספו או טיסה חלופית. ישראייר, שמנוהלת על ידי אורי סירקיס, מסבירה שעצירת ההזמנות וביטולי הטיסות גורמים לה, כמו לחברות תעופה אחרות, נזקים עצומים ומביאים אותה ואת הענף לסף התרסקות.

הנסיבות שנוצרו בעקבות מגפת הקורונה מאלצות את ישראייר לבטל טיסות שמספר הנוסעים שנותר רשום להן מועט. הביטול המסיבי של טיסות יוצר מצב שבו יתרת הנוסעים ממתינים שחברת התעופה תבטל מיוזמתה את הטיסה, ואז יוכלו לדרוש לא רק החזר כספי, אלא גם פיצוי בטווח של 2,500-2,000 שקל. ישראייר טוענת שלנוכח המצב שנכפה עליה, כמו על חברות התעופה האחרות, אין זה צודק להטיל עליה חובת פיצוי על טיסות שנאלצה לבטל ואין בחובת הפיצוי הגיון כלכלי כלשהו, משום שהיא רק מעמיקה את הנזק הכלכלי שנגרם לחברות התעופה.

ישראייר מבקשת מסמוטריץ' הוראת שעה רטרואקטיבית ליום המלצתו של שר הבריאות להימנע מטיסות לא הכרחיות לחו"ל, שתבטל את חובת הפיצוי הכספי במקרה של ביטול טיסה על פי הנוסח הבא: "בנסיבות של ביטול טיסות על ידי מארגן או מפעיל טיסה בתקופה שמיום המלצת שר הבריאות לשקול כל טיסה לחו"ל, ועד לשינוי ההמלצה לא יהיו הנוסעים זכאים לפיצוי על פי חוק שירותי תעופה. חברת תעופה שביטלה טיסה תעניק לנוסע את הסיוע לו הוא זכאי בהתאם להוראות החוק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker