איי.די.בי פיתוח: צפויה פגיעה מהותית בתוצאות ישראייר ובהכנסות ממכירתה

המכירה של ישראייר היתה אמורה לממן חלק ממקורות כוללים של 683 מיליון שקל שיעמדו לרשות איי.די.בי פיתוח ב-2020

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדוארדו אלשטיין
אדוארדו אלשטייןצילום: עופר וקנין

חברת איי.די.בי  פיתוח, שבבעלות אדוארדו אלשטיין, מעדכנת כי צפויה פגיעה מהותית בתוצאותיה הכספיות של החברה הבת ישראייר. זאת בשל הירידה בהיקף ההזמנות והטיסות והמשך התפשטותו של וירוס קורונה.

איי.די.בי פיתוח ניהלה עד פברואר 2020 מו"מ ראשוני עם קרן פורטיסימו על מכירת ישראייר לפי שווי מוערך של 45 מיליון דולר, אולם בשל ההשפעה השלילית המהותית של התפרצות הנגיף על היקף ההזמנות, התפוסה במטוסיה של ישראייר והגידול הצפוי בהפסדיה, מעריכה איי.די.בי פיתוח שמשבר הקורונה ישפיע הן על עיתוי המכירה והן על התמורה הצפויה ממכירתה.

על פי הערכות, המו"מ עם קרן פורטיסימו, שמנוהלת על ידי יובל כהן, הופסק עד לסיום המשבר. הדחייה בהשלמת המכירה של ישראייר תשפיע מהותית על תזרים המזומנים של איי.די.בי פיתוח. החברה העריכה בדו"ח תזרים המזומנים החזוי, שפירסמה כחלק מהתוצאות הכספיות לרבעון השלישי של 2019, שהיא צופה שמכירת ישראייר תניב הכנסה של 186 מיליון שקל, כלומר 54 מיליון דולר, ותושלם עד לסוף 2020.

המכירה של ישראייר היתה אמורה לממן חלק ממקורות כוללים של 683 מיליון שקל שיעמדו לרשות איי.די.בי פיתוח ב-2020, ויסייעו לממן צרכים כספיים ב-435 מיליון שקל, כולל פירעון קרן איגרות חוב ב-269 מיליון שקל ותשלום ריבית על איגרות החוב ב-98 מיליון שקל.

איגרות החוב מסדרה ט' של איי.די.בי נפלו היום ב-22%, והשלימו קריסה של 39% בשבוע המסחר האחרון, כך שנראה שבשוק ההון יש ספקות כבדים בנוגע ליכולתה של איי.די.בי לעמוד בהתחייבויותיה כלפי בעלי איגרות חוב. נראה שבשוק ההון מעריכים שבעלי איגרות החוב צפויים לספוג תספורת משמעותית.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker