אל על מעדכנת בקטסטרופה: הקורונה תחתוך 150 מיליון דולר מההכנסות - וזה לא הסוף

הפגיעה בתוצאותיה הכספיות של אל על ברבעון הראשון של 2020 צפויה להגיע ל-45-35 מיליון דולר ■ הערכה זו אינה כוללת עדיין את השלכות האיסור על כניסת זרים ממדינות אירופה - וההנחיה שכל החוזרים ממדינות אלה ייכנסו לבידוד של שבועיים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס של אל על בנתב"גצילום: מגד גוזני
יורם גביזון

ההשלכות של משבר הקורונה על תוצאותיה הכספיות של חברת אל מחמירות והולכות. אל על צופה שנוכח המלצת משרד הבריאות להימנע מטיסות לא הכרחיות, הירידה החדה בפעילות באיטליה והשעיית הטיסות לסין, הונג קונג ותאילנד היא תספוג ירידה של 160-140 מיליון דולר בהכנסותיה בינואר-אפריל 2020.

הירידה בהכנסות של אל על ברבעון הראשון של 2020 צפויה להגיע ל-90-80 מיליון דולר. אל על מדגישה שהערכה זו אינה כוללת את ההשלכות של הנחיות משרד הבריאות שפורסמו ביום רביעי שעבר, ולפיהן נאסרה כניסתם לישראל של אזרחים זרים מצרפת, גרמניה שוויץ, ספרד ואוסטריה - ונקבעה חובת כניסה לבידוד של 14 ימים לאזרחים ישראלים שחזרו ממדינות אלה.

אל על מציינת שחלק מהירידה בהכנסותיה צפויה להתקזז עם צמצום בהוצאות התפעול, כמו ירידה בהוצאות על דלק סילוני בשל ביטול טיסות, ירידה במחירי הדלק הסילוני וירידה בשכר הטייסים והדיילים בשל הקיטון בפעילות. כלומר, בחברת התעופה מעריכים שההשפעה הכוללת של משבר הקורונה על התוצאות הכספיות תהיה ירידה בהכנסות נטו של 90-70 מיליון דולר בינואר-אפריל 2020, ו-45-35 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2020. 

מניית אל על

אל על, שמנוהלת על ידי גונן אוסישקין, מציינת כי היא מגיבה למשבר על ידי הקטנה משמעותית של פעילותה, בהתאם להחלטות הממשלה והירידה בביקוש, מבצעת פעולות תפעוליות ופיננסיות שמטרתן הקטנת הוצאותיה וצמצום הירידה בתזרים המזומנים, פיטורי 200 עובדים שסיימו את הכשרתם והכרזה על כוונתה לפטר 1,000 עובדים זמניים וקבועים, כולל הגשת רשימה של 250 עובדים קבועים שבכוונתה לפטר מידית, והגשת בקשת תמיכה למשרד האוצר .

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker