משבר הקורונה: אל על תפטר בימים הקרובים 1,000 עובדים

תוכנית ההתייעלות של אל על יוצאת לדרך, ושכר חברי הדירקטוריון וההנהלה יקוצץ ב-20% מתחילת מארס ■ ועד עובדי אל על: "נציגות העובדים וההסתדרות לא נתנו הסכמה למהלך של פיטורי עובדים. אנו קוראים להנהלת החברה שלא לקבל החלטות חד צדדיות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס של אל על
מטוס של אל על

תוכנית ההתייעלות של אל על תצא לדרך בימים הקרובים לנוכח המשבר התזרימי המחריף שמאיים על החברה. מנכ"ל החברה גונן אוסישקין כתב במכתב לעובדים כי עידכן את ראש ועד עובדי אל על, שרון בן יצחק, ומחזיק תיק עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, בנוגע לצעדים הצפויים.

אל על תחל בימים הקרובים בפיטורי 1,000 עובדים זמניים וקבועים, כתגובה לירידה החדה בהיקף הפעילות והירידה בהכנסות החברה. שכר חברי הדירקטוריון והנהלת אל על יקוצץ ב-20% החל ב-1 במארס 2020. החברה דרשה מההסתדרות ומנציגות העובדים להפחית 20% משכרם של מקבלי השכר הגבוה מקרב עובדי החברה הקבועים שנכללים בהסכם הקיבוצי.

במכתבו לעובדים מסביר אוסישקין את הצורך בצעדים לאור האתגר ההולך ומתעצם שמציב וירוס קורונה. לדבריו, החלטות ייחודיות של המדינה, שלא התקבלו בשום מדינה אחרת, השפיעו מיידית על לוח הטיסות של החברה ויכולתה לממש את התוכנית המסחרית. בין השאר, מציין אוסישקין את ההחלטה להטיל בידוד על נוסעים ששבים מתאילנד, יפן, הונג קונג, סין, דרום קוריאה, מקאו ואיטליה; את הצו שפירסם משרד הפנים האוסר על כניסת זרים ששהו במדינות אלה לישראל; וכן את קריאתו של משרד הבריאות לציבור הישראלי להימנע מטיסות לא הכרחיות. אלו, לדבריו, הובילו לביטולי טיסות בהיקפים חסרי תקדים ולירידה דרמטית בהזמנת טיסות.

אוסישקין מציין כי אל על נקטה בצעדים מיידיים כדי לצמצם את הוצאותיה - כמו הפסקה זמנית של טיסות ליעדים כמו סין, הונג קונג, תאילנד ואיטליה, ודחיית פתיחת הקו ליפן. בנוסף, החברה מבצעת התאמות בפעילות המסחרית כמו איחוד טיסות שבהן נרשמה ירידה חדה בכמות הנוסעים ביעדים שבהם יש מספר תדירויות יומיות; ובחלק מהמקרים אל על מבטלת טיסה בודדת מלוח הטיסות, ומציעה למעוניינים טיסות חלופיות.

הצורך בביצוע הצעדים המיידיים הללו נובע מהמצוקה התזרימית של החברה, שנדרשת לשלם 35-30 מיליון דולר לחודש כדי לפרוע תשלומי קרן וריבית על מטוסים שרכשה; וכן כדי לשלם דמי חכירה על מטוסים שחכרה כחלק מתוכנית חידוש צי המטוסים, ורכישה וחכירה של 16 מטוסי דרימליינר ב-1.6 מיליארד דולר.

גורם נוסף להכרזה על הצעדים הוא המסר שקיבלה אל על מגורמים במשרד האוצר, שלפיו אין בכוונת המשרד לספק לחברה סיוע מיידי בדמות הלוואה של 100 מיליון דולר להקלת המצוקה התזרימית, וויתור על אגרות לרשות שדות התעופה. כתנאי לדיון בסיוע, דרשו במשרד לקבל הערכה מפורטת של פגיעת נגיף קורונה בחברה, ותבעו ממנה לנקוט צעדי התייעלות מיידיים. במשרד האוצר דרשו מהחברה להציג נתונים על מצבה, וינסו להבחין בין קשיים עסקיים שבהם נתקלה אל על עוד ערב המשבר, לבין הנזק שנגרם לה בגלל התפשטות הנגיף ותגובת הציבור והרשויות לה.

ועד עובדי אל על מסר בתגובה לדברי מנכ"ל החברה: "נדהמנו לקבל את האיגרת שפירסם המנכ"ל, וזאת בזמן שאנו יושבים עם נציגי ההסתדרות ועם נציגי הממשלה על מנת לנסות לגבש מתווה להצלת החברה. חשוב לנו להבהיר לעובדים שנציגות העובדים וההסתדרות לא נתנו הסכמה לשום מהלך של פיטורי עובדים. אנו קוראים להנהלת החברה שלא לקבל החלטות חד צדדיות. כמו כן, אנו קוראים לעובדי החברה שלא להתייחס לאיגרת המנכ"ל ולחכות לעדכונים והנחיות מנציגות העובדים. אנו מבטיחים - אל על היא הבית של כולנו ונעשה הכל כדי להצילה".

ההסתדרות מסרה בתגובה כי היא מתנגדת לפיטורי 1,000 עובדי אל על. יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד הגיב להחלטת החברה: "אל על אמנם נמצאת במצב חירום אך לא נאפשר ולא נקבל צעדים חד צדדיים על חשבון ההון האנושי עליו נבנתה אל על במשך שנים ארוכות " 

בר-דוד הזהיר כי ללא סיוע ממשלתי מיידי תקרוס אל על, דבר שלדבריו ייצור איום אסטרטגי על הכלכלה הישראלית ועל ביטחון המדינה. ההסתדרות הדגישה כי אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, ושרון בן יצחק, יו"ר מועצת עובדי אל על, מנהלים מו"מ עם נציגי ההנהלה והגישו הצעות חלופיות לפיטורי העובדים. ההצעות ניתנות ליישום מיידי וכרוכות בתשלום מחיר כבד מצד העובדים, לדוגמה, הפחתת 15% משכר כלל העובדים. ההסתדרות מציינת כי על אף הנכונות שגילו עובדי אל על למצוא פתרון, נדחו כל הצעותיהם על ידי הנהלת החברה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker