ברן זכתה במכרז של 60 מיליון שקל לניהול העברת תעש לנגב

ברן תהיה אחראית לתכנון, ניהול ופיקוח של העברת מתקני תעש מרמת השרון לרמת בקע בנגב ■ על פי ההסכם, שנחתם עם אלביט מערכות, האחרונה רשאית להרחיב את הפרויקט תמורת סכום של עד 12 מיליון שקל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אלכסנדר נסיס
אלכסנדר נסיסצילום: Bloomberg

חברת ברן זכתה במכרז של אלביט מערכות למתן שירותי תכנון וניהול של פרויקט העברת מתקני תעש מרמת השרון לרמת בקע בנגב, בהיקף של 60 מיליון שקל. על פי ההסכם, אלביט מערכות רשאית להרחיב את הפרויקט תמורת סכום של עד 12 מיליון שקל. ברן תהיה אחראית לתכנון הפרויקט, ניהול הביצוע ופיקוח עליון עד מסירת הפרויקט.

ברן, שזכתה במכרז לאחר שהגישה לאלביט מערכות תוכנית עקרונית לפרויקט, מציינת כי הוא אמור להתבצע לאורך חמש שנים. ברן תחל מיידית באספקת השירותים לפרויקט, ותקבל את התמורה במקדמות חודשיות ובהתאם לאבני דרך שנקבעו. על פי ההסכם, ברן תעמיד לטובת אלביט מערכות ערבות ביצוע.

בשנים האחרונות ברן היתה במצב פיננסי עדין, שבא לידי ביטוי בעליית התשואה על איגרות החוב שלה לשיא של 47% בינואר 2019. זכייתה של ברן במכרז של אלביט מערכות הגיעה בעקבות בדיקה שנערכה במשך שישה חודשים, וכללה בחינה של איתנותה הפיננסית ויכולתה לעמוד בתנאי המכרז.

ברן, שבשליטת איש העסקים אלכסנדר נסיס (25%) והיו"ר והמייסד מאיר דור (21.4%), פרעה שלשום בפירעון חלקי את איגרות החוב מסדרה ב' בהיקף של 30 מיליון שקל. זאת, לאחר שגייסה 31 מיליון שקל בסוף דצמבר 2019 בהנפקת זכויות, שבה ניצלו בעלי המניות 90% מזכויותיהם. בעקבות הפירעון החלקי והנפקת הזכויות, ירדה התשואה על איגרות החוב מסדרה ב' ל-9%.

ברן הרוויחה 2.5 מיליון שקל במחזור של 283 מיליון שקל בינואר-ספטמבר 2019, בהשוואה לרווח של 2.6 מיליון שקל במחזור של 288 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2018. הפעילות השוטפת של ברן ייצרה גירעון של 12 מיליון שקל בתזרים המזומנים בינואר-ספטמבר 2019, לעומת עודף תזרימי של 6 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2018.

ברן ישראל, שתבצע את הפרויקט עבור אלביט מערכות, ספגה ירידה של 15% ברווח התפעולי בינואר-ספטמבר 2019 בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2018, לרמה של 7.3 מיליון שקל. מחזור המכירות של החטיבה ירד ב-4% בינואר-ספטמבר 2019 בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2018, והסתכם ב-123 מיליון שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker