"הלקוחות מבטלים הזמנות": מלונות דן מזהירה מירידה ברווחיות בעקבות וירוס קורונה

מלונות דן רשמה מתחילת השנה ירידה של 6.2%, שהיתה מתונה מירידה של 25% בקבוצת פתאל ■ מלונות דן: עוקבים באופן שוטף אחר השפעות התפשטות נגיף הקורונה בעולם ובישראל, והשפעת ביטולם של קווי טיסה מכמה יעדים בעולם לישראל וממנה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלון דן ירושליםצילום: אורי אקרמן
ערן אזרן

חברות המלונאות והתיירות ממשיכות לספוג את התוצאות הקשות של משבר וירוס הקורונה בענף. מלונות דן, שבשליטת מיקי פדרמן, הזהירה היום (ד') כי היא צופה ירידה ברווחיות התפעולית ברבעון הראשון של 2020, בהשוואה לרבעון המקביל ב-2019, בעיקר בגין ביטולי הזמנות קיימות. כמו כן, החברה צופה ירידה מסוימת בהזמנות עתידיות.

במלונות דן ציינו כי להערכת החברה, ניתן לייחס את הירידה בהזמנות לנגיף הקורונה והשלכותיו. החברה ציינה כי היא עוקבת באופן שוטף אחר השפעות התפשטות הנגיף בעולם ובישראל, ובכלל זאת השפעת ביטולם של קווי טיסה מכמה יעדים בעולם לישראל וממנה כתוצאה מכך.

"על אף שמדובר באירוע אשר אינו בשליטת החברה, וגורמים כגון המשך התפשטות הנגיף או עצירתו עשויים להשפיע על החברה, נכון למועד זה, אין ביכולתה של החברה להעריך את השפעת נגיף הקורונה לטווח הארוך והשפעתו על התוצאות. החברה ממשיכה לעקוב באופן שוטף אחר ההתפתחויות בעולם בנושא ובוחנת את ההשלכות על פעילותה", הדגישה מלונות דן בדיווח לבורסה.

מלונות דן רשמה מתחילת השנה ירידה של 6.2%, שהיתה מתונה מירידה של 25% בקבוצת פתאל. שווי החברה מסתכם בכ-3 מיליארד שקל. מלונות דן מפעילה בישראל 14 בתי מלון עם 4,200 חדרים. בנוסף, החברה פועלת בתחום מתן שירותי הסעדה באמצעות קבוצת עידית לוגיסטיקת מזון. הכנסות הרשת גדלו בינואר־ספטמבר 2019 בכ-20% ל-1.1 מיליארד שקל לעומת התקופה המקבילה ב-2018, והרווח הנקי הוכפל ל-104 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker