אל על חותכת הוצאות: תקצץ 20% בשכר ההנהלה בעקבות משבר הקורונה

קיצוץ השכר באל על ייכנס לתוקפו במארס 2020 ויחול על 10 חברי הנהלה כמו גם על חברי דירקטוריון החברה. אל על בוחנת גם קיצוץ שכר רוחבי של 15% כאחת החלופות להתאים את הוצאותיה לירידה החדה בביקוש לטיסות בשל משבר הקורונה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 מטוס דרימליינר
מטוס דרימליינרצילום: יוחאי מוסי

הפגיעה הקשה של משבר הקורונה בחברת אל על גורמת להנהלת אל על לקצץ בשכרה, ככל הנראה לקראת קיצוץ שכר רוחבי בחברה כולה וכחלק מבקשת הסיוע הדחוף עליה דנה אל על עם צמרת משרד האוצר.

היום הודיעה אל כי הנהלת החברה בראשות היו"ר אלי דפס והמנכ"ל גונן אוסישקין תקצץ 20% משכרה. הקיצוץ ייכנס לתוקפו במארס 2020 ויחול על עשרה חברי הנהלה וכן על חברי דירקטוריון החברה. אל על בוחנת גם קיצוץ שכר רוחבי של 15% כאחת החלופות להתאים את הוצאותיה לירידה החדה בביקוש לטיסות בעקבות משבר הקורונה.

חלופה זו של קיצוץ שכר רוחבי בחברה היא אחת החלופות שנבחנות באל על, לאחר שהמנכ"ל, גונן אוסישקין, הנחה את סמנכ"לית משאבי האנוש, יהודית גריסריו, להיערך לפיטורי 1,000 עובדים מתוך 6,360 עובדים בסך הכול.

אתמול הכריזה אל על צמצום פעילות, גם בקווים למדינות שאין כל הגבלת הגעה לתיירים מהן או הוראת בידוד לישראלים. עם הערים שאליהן בוטלו טיסות נמנות וינה, בודפשט, בריסל ופרנקפורט.

הסיבה לביטולים היא חוסר כדאיות כלכלית, לאחר שרבים מבעלי הכרטיסים ביטלו את ההזמנות. אל על מבקשת מהממשלה הזרמת הון של 150-100 מיליון דולר כהלוואה שתגשר על הגירעון בתזרים המזומנים שנוצר כתוצאה מביטול הטיסות להונג קונג, סין ודילול הטיסות לתאילנד - ובעיקר כתוצאה מביטול המוני של טיסות וחבילות נופש החל ביום רביעי שעבר. זאת, לאחר שמשרד הבריאות להימנע מטיסות לא הכרחיות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker