מלאנוקס רוכשת את טיטאן הצפון אירית

מלאנוקס - שממתינה לאישור רכישתה על ידי אנבידיה תמורת 7.3 מיליארד דולר - ממשיכה להעמיק פעילותה בתחום אבטחת סייבר ■ טיטאן - שבסיסה בבלפסט - תהפוך למרכז המחקר והפיתוח המתקדם של בינה ברשת עבור מלאנוקס ■ סכום העסקה: 20-25 מיליון דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איל וולדמן, נשיא יו"ר מלאנוקס (משמאל), נואל מקנה, מנכ"ל Titan, ונמרוד גינדי, סמנכ"ל השקעות מלאנוקס
איל וולדמן, נשיא יו"ר מלאנוקס (משמאל), נואל מקנה, מנכ"ל Titan, ונמרוד גינדי, סמנכ"ל השקעות מלאנוקס צילום: מלאנוקס השקעות

בעוד היא ממתינה לאישור העסקה לרכישתה על ידי אנבידיה תמורת 7.3 מיליארד דולר, ממשיכה מלאנוקס להעמיק את פעילותה בתחום ניתוח ואבטחת נתונים למרכזי נתונים באמצעות רכישה.

מלאנוקס שמספקת פתרונות קישוריות עבור שרתי מרכזי נתונים ומערכות אחסון, חתמה על הסכם סופי לרכישת החברה הפרטית טיטאן - שמפתחת טכנולוגיות לבינה ברשת וטכנולוגיית אבטחה להאצת חיפוש וניתוח ביג דאטה ביישומים במרכזי נתונים.

סכום העסקה לא נמסר, אולם היות שאנבידיה אישרה את העסקה והסכם המיזוג בין מלאנוקס לאנבידיה קובע שמלאנוקס לא נדרשת לאישור של אנבידיה על עסקות שאינן עולות על 15 מיליון דולר, ניתן להעריך שהיקף העסקה הוא 20-25 מיליון דולר .

הרכישה תחזק את יכולות הבינה ברשת של מלאנוקס שמבוצעות כיום באמצעות מוצריה המתקדמים ConnectX ו-BlueField - כרטיסי רשת חכמים.

טיטאן - שבסיסה בבלפסט צפון אירלנד ומעסיקה 30 מהנדסים - תהפוך למרכז המחקר והפיתוח המתקדם של בינה ברשת עבור מלאנוקס. נשיא ויו"ר חברת מלאנוקס, איל וולדמן, ציין שהטכנולוגיה של טיטאן תאפשר לחברה לתת שירותי אבטחת סייבר במרכזי נתונים, לגלות חדירה למרכז הנתונים, לגלות וירוסים בתוך הדאטה ולזהות בדאטה דפוסים בעייתיים ולפענח אותם תוך כדי העברת הנתונים.

לדבריו, שתי החברות משתפות פעולה כבר כמה שנים והקניין הרוחני שלה משולב במוצריה של מלאנוקס. עתה החליטה מלאנוקס שהטכנולוגיה של טיטאן מרכזית מספיק לרכוש את החברה. הוא ציין שבעקבות רכישת טיטאן מסתכמות הרכישות של מלאנוקס במחקר ובפיתוח ב-1.2 מיליארד דולר, כש-53 מיליון דולר מסכום זה הושקעו בחברות סטארט אפ כדי לקדם את אסטרטגית הרשת החכמה של החברה. 

טיטאן עוסקת בהתאמת דפוסים מורכבים במהירות גבוהה ובבדיקת תנועה באינטרנט בזמן אמת ליישומי סייבר וניתוחי נתונים מתקדמים. מנוע האצת הבינה שפיתחה טיטאן משחרר ליבות מעבד ומספק תפוקה מהירה ויעילות מוגברת.

מלאנוקס מעריכה שהיכולת של מנוע האצת הבינה (RXP) להתמודד בו זמנית עם תפוקה גבוהה, עומק הכללים ומורכבות, משלימה את הפתרונות מבוססי BlueField של מלאנוקס שכוללית רשת נתונים מהירה, אחסון ומאיצי קריפטו בקצב מהיר במהירות של עד 200 ג'יגה ביט לשנייה.

BlueField 2 שהשיקה מלאנוקס בכנס VM World בקליפורניה בספטמבר 2019, הוא מעבד משובץ לתשתיות תקשורת שכולל יכולות פענוח והצפנה של נתונים שעוברים דרך כרטיס הרשת ומסייעים לאבטח את מרכז הנתונים. יכולות אלו מוסיפות שכבה של אבטחת רשת תקשורת הנתונים ומגדילות את היעילות של מרכז הנתונים. זאת משום שהכרטיס מוריד מהמעבד הראשי את הצורך לבזבז משאבי מחשוב על פענוח והצפנה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker