המפולת בבורסה לא השפיעה: מליסרון גייסה 400 מיליון שקל באג"ח

סך הביקושים לאג"ח של החברה היה 877 מיליון שקל - פי 2.2 מהסכום שמליסרון רצתה לגייס ■ הריבית נסגרה ברמה של 0.65%, והמח"מ הוא שבע שנים וחצי

אסא ששון
ליאורה עופר, בעלת השליטה במליסרון
ליאורה עופר, בעלת השליטה במליסרוןצילום: תומר אפלבאום

יום המסחר האחרון של השבוע בבורסה בתל אביב נסגר בירידות חדות. מדד ת"א 35 ירד ב-4.5%, מדד ת"א 125 השיל מערכו 4.1%. מחזור המסחר במניות בבורסה היה גבוה מהממוצע והסתכם ביותר מ-2.2 מיליארד שקל.

ביום שכזה, החברות הציבוריות מחכות לסוף המסחר בכיליון עיניים ובטח לא ששות לגייס הון. ואולם חברת מליסרון כבר התחייבה מראש על גיוס אג"ח בהיקף של 400 מיליון שקל. לא מעט פעילים חששו כי הגיוס עלול לא להצליח - אך למרות המפולת בבורסה, מליסרון הצליחה לגייס את הסכום המבוקש.

סך הביקושים לאג"ח של מליסרון היה 877 מיליון שקל - פי 2.2 מהסכום שהחברה רצתה לגייס. הריבית על האג"ח נסגרה ברמה של 0.65% - פער של 159 נקודות בסיס מהאג"ח הממשלתי המקביל - והמח"מ (משך חיים ממוצע) הוא שבע שנים וחצי. ההקצאה בריבית הסגירה היתה כ-66%.

המרווח בין האג"ח של החברה לאג"ח הממשלתי אינו מהנמוכים שראינו בתקופה האחרונה. נזכיר כי גיוסי ההון האחרונים הסתכמו בריבית שלילית, אך בהתחשב במפולת בבורסה - מדובר בהצלחה לחברה. את הגיוס הובילה אקסלנס חיתום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker