כלל ביטוח משקיעה 165 מיליון שקל בבנייני משרדים בטורונטו

ההשקעה, שבוצעה ברובה מכספי העמיתים, תקנה לכלל אחזקה של 40% בנכס ■ הקומפלקס, בשם Bloor Islington Place, משתרע על כ-72 אלף מ"ר ומאגד שלושה מגדלי משרדים המחוברים באמצעות קומת מסחר

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
טורונטו
טורונטוצילום: Getty Images/iStockphoto

כלל ביטוח ופיננסים רכשה 40% מקומפלקס בנייני משרדים בטורונטו שבקנדה, תמורה ל-165 מיליון שקל. העסקה, ברובה מכספי העמיתים, בוצעה יחד עם גוף מוסדי ישראלי נוסף שסירב להיחשף. הגוף יחזיק ב-40% נוספים וחברת סטארלייט, שתשמש כשותף מנהל, תחזיק ב-20%.

הקומפלקס, בשם Bloor Islington Place, משתרע על כ-72 אלף מ"ר ומאגד שלושה מגדלי משרדים המחוברים באמצעות קומת מסחר. הוא ממוקם בחלקו המערבי של אזור העסקים של טורונטו. הנכס מאוכלס במלואו על ידי כ-90 דיירים, ללא חשיפה משמעותית לדייר בודד ועם מח"מ (משך חיים ממוצע) שכירויות של כ-6.5 שנים.

הקומפלקס מסווג ברמת Class A ונהנה מגישה ישירה לרכבת התחתית של טורונטו, אליה ניתן להגיע מהנכס עצמו, וכן מגישה מיידית לפתרונות תחבורה נוספים.

בכלל מציינים כי ההשקעה מייצגת רווח תפעולי תזרימי התחלתי (NOI) של כ-6% ושכר הדירה נמוך בכ-15% מהשוק. הוא צפוי לעלות לאורך תקופת ההחזקה, לצד השקעות הוניות שיידרשו במסגרת תוכנית עסקית אקטיבית להשבחה מתונה של הנכס - כשפרופיל הסיכון של העסקה הוא Core+.

מניית כלל

סטארלייט היא אחת מחברות הנדל"ן המובילות בקנדה והיא מנהלת נכסי משרדים ומגורים להשכרה, בהיקף של כ-14 מיליארד דולר קנדי. זהו שיתוף הפעולה השני של כלל עם סטארלייט תוך כשנה, לאחר שכלל השקיעה באפריל 2019 כ-60 מיליון דולר בפלטפורמת המגורים להשכרה של החברה.

יוסי דורי, מנכ"ל כ.נ.ף, מנהל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים, מסר כי "השקעה זו היא הראשונה של כלל ביטוח ופיננסים בסקטור המשרדים בקנדה והיא משקפת עבור העמיתים חשיפה איכותית לנכס מיוצב עם פוטנציאל השבחה, באחד משוקי המשרדים החזקים בצפון אמריקה. הקומפלקס נהנה מפיזור מהותי של דיירים ותעשיות, לצד פתרונות תחבורה ושירותי קמעונאות משמעותיים, הנותנים לו יתרון תחרותי לעומת נכסים ברי השוואה".

את העסקה הוביל מטעם כלל ביטוח ופיננסים עידן גולומב, מנהל ענף נדל"ן בינלאומי בחטיבת השקעות. את כלל ייצגו בעסקה עו"ד לורנס שטרנטל ואפרים שמיידלר מפירמת Greenberg Traurig, בשיתוף עם פירמת Fasken מטורונטו בהובלת עו"ד צחי דרוקר, סמנכ"ל בכיר ומנהל תחום מטה מקצועי ויועמ"ש של כ.נ.ף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker