רני צים רוכש את השותפה שלו לפעילות במגזר הערבי בכ-50 מיליון שקל

צים מרכזי קניות חתמה על מזכר עקרונות לרכישת השליטה (62.5%) במידאס השקעות - שותפתה של צים במרכזים המסחריים באום אל-פחם וירכא ■ מידאס בשליטת קורין אוונס (23.2%), מולטי-מיליונרית בלגית, קרן ריט 1 ויוסף שטיינמן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
רני צים

רני צים מרכזי קניות, שבשליטת רני צים, מעמיקה את פעילותה במגזר הערבי. החברה חתמה על מזכר עקרונות לרכישת השליטה (62.5%) במידאס השקעות תמורת כ-50 מיליון שקל. העסקה נעשית פי מחיר של 1.07 שקל למניית מידאס – פי שניים ביחס למחיר הבסיס הבוקר. 

מידאס היא שותפתה של צים בפעילותה במגזר הערבי, ומחזיקה ב-50% מהמרכזים המסחריים באום אל-פחם וירכא, שהושקו ב-2018 תחת המותג Seven.

מידאס היא גם שותפתה צים בפרויקטים שמקדמת החברה בדלית אל-כרמל, רהט, טירה, טייבה, אום אל פאחם וערים נוספות במגזר הערבי. בנוסף, מידאס מחזיקה בכ-33% מפרויקט גני שרונה בתל אביב, וכן בכמה נכסים מניבים בבריטניה.

לאחר חתימת החוזה, צפויה רני צים לאחד בדו"חותיה את תוצאות המרכזים באום אל-פחם וירכא, ולרשום גידול בהכנסות התפעוליות נטו (NOI). מידאס נמצאת בשליטת קורין אוונס (22.4%), מולטי-מיליונרית בלגית, המחזיקה באימפריית נדל"ן שמעורבת בפרויקטים בישראל, בארה"ב, בפולין ובמדינות נוספות באירופה; קרן ריט 1 (14.8%), יוסף שטיינמן, שהוא אביו של מנכ"ל מידאס רן שטיינמן (14.3%); יאיר רוטלוי, מבעלי שותפות רציו, השותפה במאגר לוויתן (12.2%), אבישי אברהם, חתנו של רוטלי (6%), ורן שטיינמן (6%).

מידאס נסחרה הבוקר, לפני הדיווח על העסקה, בשווי של כ-37 מיליון שקל. החברה חייבת למחזיקי האג"ח שלה מסדרה ג' כ-40 מיליון שקל. האג"ח נסחרות בתשואות לפדיון של כ-5%. בשל צורכי נזילות, מידאס מכרה ביולי 2018 כ-18% מהזכויות שלה בגני שרונה לקרן ריט 1 בתמורה ל-18 מיליון שקל, כך שירדה לאחזקה של 33%.

מרכז קניות של חברת רני צים מרכזי קניות באום אל-פחם

בין הצדדים נקבע מנגנון לעדכון התמורה חמש שנים לאחר העסקה, בהתאם לתוצאות המתחם כפי שיהיו באותו מועד.

רני צים עוסקת בהקמה וניהול של מרכזים מסחריים. הקבוצה מחזיקה בשבעה מרכזי קניות פעילים, בערד, נתיבות, בית שאן, מעלות, נוף הגליל, אום אל-פחם וירכא. באוקטובר 2019 רכשה מרכז מסחרי בהקמה בגני תקוה. בנוסף, החברה מקדמת את פרויקט Life Style כפר סבא, וכן פרויקטים מסחריים במגזר הערבי, שבו מקימה ומתכננת החברה ארבעה מרכזי קניות בטירה, טמרה, טייבה ורהט.

החודש עידכנה רני צים כי תעמיד הלוואה המירה לחברה בת של ברנמילר למימון השלמת פרויקט תחנת הכוח רותם1, וכן הלוואה המירה למניות לברנמילר, המובטחת בשעבוד.

מניית רצי צים הכפילה את מחירה ב-12 החודשים האחרונים. לאחר העלייה במניה, שווי החברה מסתכם בכ-540 מיליון שקל. רני צים השלימה בחודש שעבר הנפקת מניות, שבה גייסה החברה 65 מיליון שקל. בנוסף, היא ביצעה הרחבה לסדרת אג"ח א', שבה גייסה כ-50 מיליון שקל. איגרות החוב של החברה, בדירוג Baa1 של מדרוג, נסחרות בתשואות של כ-1.7%. האג"ח צמודות למדד.

את תמורת העסקה תעביר רני צים בשתי פעימות: 70% מהתמורה תשולם בתוך 60 ימים ממועד החתימה על החוזה המפורט, ככל שיחתם, ובלבד שעד לאותו מועד התקיימו התנאים המתלים שיפורטו בחוזה המפורט, ו-10% מסכום התמורה יופקדו בנאמנות במועד חתימת החוזה המפורט. שאר התמורה תשולם באחד המועדים המפורטים בהסכם העקרונות, ועד 12 חודשים ממועד חתימת החוזה המפורט. העסקה כפופה לביצוע בדיקת נאותות על ידי החברה, וכן להתקיימות תנאים מתלים, שייכללו בחוזה המפורט שייחתם.

קורין אוונסצילום: איליה מלניקוב

צים ציין כי זהו במהלך אסטרטגי של מיקוד והתקרבות לנכסים במגזר הערבי. "הפעילות במגזר הערבי צומחת, אותה אנחנו מובילים ומנהלים, וכעת נחזיק במלוא הבעלות בה - וניהנה ממלוא ההכנסות והפוטנציאל, תוך חיסכון בעלויות מטה", אמר צים.

הוא הוסיף כי "מלבד שני המרכזים המסחריים באום אל-פחם וירכא, אותם השקנו בהצלחה ב-2018, אנו נמצאים בשלבי הקמה של מרכז מסחרי בטירה, נערכים לקבלת היתר לפרויקט ברהט ופועלים במרץ להוציא לפועל פרויקטים נוספים במגזר הערבי, לצד פעילויות החברה השונות ליצירת ערך לבעלי המניות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker