פרשת האחים נאוי: תיק החקירה נגד עמיהוד גולדין ואילן שבע הועבר לפרקליטות

רשות ניירות ערך העבירה את תיק החקירה בפרשה, שבה חשודים המעורבים בהעברה ושימוש במידע פנים, לפרקליטות המדינה - לקראת כתב אישום

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אילן שבע
אילן שבעצילום: ניר קידר

רשות ניירות ערך העבירה היום (ג') את תיק החקירה הידוע בשם פרשת האחים נאוי לפרקליטות המדינה. לפי התיק, מנכ"ל נטו עמיהוד גולדין חשוד כי העביר מידע פנים לאילן שבע, בעל השליטה בסיטונית הירקות ביכורי שדה. כעת הפרקליטות תידרש להחליט אם היא מגישה כתב אישום נגד השניים.

עמי גולדין, מנכ"ל נטוצילום: שוקה כהן

גולדין, מנכ"ל החברה הציבוריתנטו, כיהן במהלך התקופה הרלוונטית לחקירה (אוגוסט 2017) כדירקטור חיצוני וחבר בוועדות הדירקטוריון בקבוצת חברת ניכיון הצ'קים והמימון החוץ בנקאי האחים נאוי, ובמקביל כיו"ר חברת ביכורי שדה. הוא חשוד במסירת מידע פנים לשבע ,בעל השליטה בביכורי שדה, מידע שנגע לכך שקבוצת נאוי מתכוונת למסור דיווח שלילי שלפיו היא עוצרת את חלוקת הדיווידנדים. הדיווח השפיע על מניית האחים נאוי, שהתרסקה בעקבות הפרסום ב-15.6%.

הרשות חושדת כי שבע השתמש במידע הפנים שמסר לו גולדין - בטרם נחשף המידע בדיווח לכלל הציבור - כדי למכור מניות של נאוי באמצעות חשבון ביכורי שדה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. בכך לפי החשד מנע לעצמו הפסד של מילוני שקלים.

בעקבות הפרשה גולדין נעצר ושוחרר בתנאים מגבילים וחוייב להפקיד ערבות בנקאית בסך 450 אלף שקל. גם שבע שחורר בתנאים מגבילים, בהם הפקדת ערבות של 400 אלף שקל.

במאי עצרה רשות ניירות ערך את גולדין, ששוחרר בתנאים מגבילים, ובין היתר נאסר עליו לצאת מן הארץ וליצור קשר במשך 180 יום עם המעורבים בפרשה. הוא חויב גם להפקיד ערבות בנקאית או מזומן בסך 450 אלף שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker