נובל אנרג'י נפלה ב-8.25% בוול סטריט – המניה בשפל של 15 שנים

המניה נסחרת במחיר של 16.5 דולר, שפל של 15 שנים ■ בחמש השנים האחרונות נפלה המניה ב-65% ■ חרף הירידות בשוק המניות, איגרות החוב של החברה נסחרות עדיין בתשואות נמוכות יחסית של 4.5%-3%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסדת הגז "לווייתן"
אסדת הגז לווייתןצילום: מארק ישראל סלם
ערן אזרן

נובל אנרג'י, השותפה במאגרי תמר ולווייתן, נפלה אמש ב-8.25%. המניה נסחרת כעת במחיר של 16.5 דולר, שפל של 15 שנים. בחמש השנים האחרונות נפלה המניה ב-65%. הנפילות מיוחסות בעיקר למשבר בענף האנרגיה העולמי בשל הירידה במחירי הנפט. הירידה אילצה את חברות האנרגיה, ובכללן נובל, לבצע הפחתות ניכרות בשווי נכסיהן ופגעה בתזרימי המזומנים.

לאחר הנפילה אתמול, שווי השוק של נובל ירד ל-7.9 מיליארד דולר. הנפילה נרשמה בשעה שבורסות וול סטריט צנחו, ברגע להתפשטות וירוס הקורונה. החשש הוא כי התפשטות הנגיף תביא להאטה גלובלית, ומשכך הביקושים לנפט יפחתו.

לנובל חוב פיננסי של 7.5 מיליארד דולר, נכון לסוף 2019. החוב גדל ביותר ממיליארד דולר תוך שנה אחת – בין היתר, בעקבות ההשקעה בפיתוח לווייתן. חרף הירידות בשוק המניות, איגרות החוב של החברה נסחרות עדיין בתשואות נמוכות יחסית של 3%-4.5%.

ברבעון הרביעי ספגה נובל הפסד חשבונאי (GAAP) כבד של 1.2 מיליארד דולר. עיקר ההפסד ברבעון הרביעי של 2019 מיוחס להפחתת שווי נכסי הגז בארה"ב. ב-5 השנים האחרונות הסתכמו הפסדיה של נובל בכ-6.1 מיליארד דולר. ההפסדים העמוקים שחקו את הונה העצמי של נובל ל-8.4 מיליארד דולר. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker