כאהר מדיקל גייסה 18 מיליון דולר

כאהר, המפתחת תרופות אימונותרפיות לסרטן, גייסה את הסכום מקבוצת משקיעים הכוללת את הדסית ביו ■ הסכום שגויס ישמש לקידום צנרת התרופות של החברה, כולל מוצר הדגל שלה DSP107

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מעבדה לחקר הסרטן בארצות הברית
יורם גביזון

חברת הביופרמצבטיקה כאהר מדיקל, המפתחת תרופות אימונותרפיות לסרטן, גייסה 18 מיליון דולר מקבוצת משקיעים הכוללת את Flerie Invest ,Oriella של וינסנט צ'נגוויז, הדסית ביו, Pavillon Capital ו-Mirae Asset. הסכום שגויס ישמש לקידום צנרת התרופות האימונו-אונקולוגיות, כולל מוצר הדגל של החברה DSP107.

מוצר זה, המעכב את חלבון בקרת מערכת החיסון CD47, מיועד לטיפול בגידולים מוצקים. הוא עומד בפני התחלת ניסוי קליני בשלב 1/2 - כטיפול יחיד ובשילוב עם התרופה Tecentriq - לאחר הגשת בקשה לתחילת ניסויים קליניים לרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA). הניסוי יחל במחצית השנייה של 2020 במרכזים רפואיים מובילים בארה"ב.

כאהר חתמה בספטמבר 2019 על הסכם לשיתוף פעולה קליני עם ענקית הפארמה רוש (Roche) לצורך בחינת DSP107 בשילוב עם Tecentriq, תרופה מאושרת של רוש המבוססת על מעכב חלבון בקרת מערכת החיסון PD-L1. השילוב ייבדק בחולים שאינם מגיבים למעכבי חלבוני בקרת מערכת החיסון הקיימים כיום.

DSP107 מתמקדת בגידולים שמבטאים רמה גבוה של החלבון CD47. התרופה חוסמת אותות המעכבים פעילות אנטי-סרטנית של תאי מקרופאגים של מערכת החיסון, ובמקביל גם מפעילה תאי T בעלי פעילות אנטי-סרטנית ספציפית לחלבוני מטרה מסוימים. CD47 מתבטא ברמה גבוהה בתאי סרטן רבים, ומייצר אות ביולוגי שמונע מתאי מערכת החיסון לתקוף את התאים הסרטניים.

DSP107 נקשרת ל-CD47 על גבי התאים הסרטניים, חוסמת את הפעילות הביולוגית שלו וכך מפסיקה את עיכוב מערכת החיסון. במקביל, היא נקשרת לחלבון אחר על גבי תאי T של מערכת החיסון, וממריצה את פעילותם. פעולות אלו מובילות להרס ממוקד של הגידול הסרטני, הן באמצעות מקרופאגים והן באמצעות הפעלת תאי T. בשילוב Tecentriq, התרופה DSP107 עשויה לשפר את התגובה החיסונית האנטי-סרטנית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker