מלחמת התשה בחיפה: העירייה הוציאה צו מנהלי להפסקת עבודה נגד בזן

מהלך נוסף מצד עיריית חיפה נגד בזן: הצו ניתן לאחר שמפקחת מטעם העירייה הגישה דו"ח שממנו עולה חשד סביר כי בזן ביצעה עבודה שלא תואמת את היתר החפירה שאושר לה

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בתי זיקוק של בזן בחיפהצילום: ירון קמינסקי
TheMarker

עיריית חיפה הוציאה אתמול (א') צו מינהלי שמורה לחברת בתי זיקוק לנפט (בזן) ולממלא מקום המנכ"ל של החברה, שלומי בסון, להפסיק את העבודה להחלפת מעטפת נגד קורוזיה בצינור האמוניה, שחל עליו צו הפסקת עבודה שיפוטי מספטמבר 2017.

מהנדס העיר אריאל וטרמן, שחתום על הצו, מסביר שב-6 בפברואר ניתן היתר חפירה לביצוע עבודות החלפת מעטפת נגד קורוזיה שלא חל על צינור האמוניה, ונציגי בזן התחייבו שלא לעבוד בצינור האמוניה אלא רק בצינורות אחרים שסומנו בהיתר. הצו ניתן לאחר שמפקחת מטעם עיריית חיפה הגישה דין וחשבון שממנו עולה חשד סביר שבמקום מתבצעת עבודה אסורה.

מניית בזן

עיריית חיפה מתרה בבזן ובממלא מקום המנכ"ל כי הפרת הצו המינהלי כרוכה בקנס מינהלי של 50 אלף שקל. הצו שהוצא אתמול הוא חלק ממלחמת ההתשה שמנהלת עיריית חיפה, בראשות עינת קליש-רותם, נגד התעשייה הפטרוכימית במפרץ חיפה. העירייה מנסה להפסיק את פעילות הזיקוק והפעילות הפטרוכימית במתחם בזן כדי לקדם את חזון מפרץ החדשנות.

שלב קודם במלחמה זו התקיים בשבוע שעבר כשעיריית חיפה החליטה שלא לחדש את ההיתר הזמני לשינוע חומרים מסוכנים בצנרת התת-קרקעית שבין מפעלה של חברת גדיב, שבבעלותה המלאה של בזן, לבין נמל חיפה.

מבזן נמסר: "הצינור המדובר אינו שייך לבתי הזיקוק. במסגרת עבודות החפירה והטיפול בצנרת – פעולה שאושרה ע"י העירייה – נחשף גם צינור האמוניה, שאינו קשור כלל לבזן. בזן שקלה לטפל בצינור שאינו שייך לה, מתוך עקרון הזהירות המונעת, ולהחליף את עטיפתו. הצו שהתקבל הבוקר עוצר את עבודת התחזוקה על הצינור".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker