שנפ מודיעה למשקיעים: אספקת הצמיגים מתעכבת בשל וירוס קורונה

החברה, שרבים מספקיה סינים, הבהירה שאם הקשיים בייצור ובתעבורה יימשכו - עשויה להיות לכך השלכה מהותית על פעילותה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מפעל מצברים של שנפ
מפעל מצברים של שנפצילום: ללא קרדיט

וירוס קורונה משפיע גם על מלאי הצמיגים של שנפ. החברה, שחלק מהותי מספקיה סינים, מסרה למשקיעים כי היא חווה עיכוב בלוחות הזמנים לאספקת צמיגים בהיקפים משמעותיים לעומת ההיקפים שאותם הזמינה מהחברה.

נקודת האור בדיווח של החברה היא שחלק מאותם ספקים כבר חזרו בהדרגה להיקפי הייצור הרגילים, וכעת העיכוב נובע בעיקר מקשיים תעבורתיים יבשתיים בסין עקב שיבושי תנועה באזורים רבים ומחסור בנהגי תובלה, שחלקם עדיין נמצאים בבידוד לפי הנחיות הממשל בסין. החברה מסבירה שהממשל בסין התחיל להקל על פעילותן של חברות תובלה כדי לאפשר את חזרתן לפעילות רגילה בהקדם.

כעת שנפ, שמחזיקה בממוצע מלאי של שלושה-ארבעה חודשים נקטה כבר צעדים לאיתור ומיצוי חלופות אספקה נוספות, כגון רכישת צמיגים ממותגים, ולכן היא אינה צופה השפעה מהותית על פעילותה בטווח המיידי והקצר. עם זאת, החברה מבהיר שאם תופעת העיכובים באספקה לא תצטמצם, תהיה לכך השפעה מהותית על פעילותה של שנפ ותוצאותיה הכספיות.

שנפ פועלת בשלוש תחומי פעילות עיקריים: מכירת מצברים, צמיגים ואביזרים לכלי רכב. הכנסות החברה בתשעת החודשים הראשונים של 2019 הסתכמו ב-338 מיליון שקל, הרווח הגולמי הצטבר ל-76.6 מיליון שקל ולחברה נבע הפסד תפעולי בהיקף של 11.1 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי בהיקף של 35.4 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה הקודמת. בשורה התחתונה, הציגה החברה הפסד לבעלי המניות בהיקף של 20.6 מיליון שקל, לעומת רווח של 14.8 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2018. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker