איסתא צופה: נגיף קורונה יוריד את רווחיה בעד 6 מיליון שקל ברבעון

החברה הודיעה אתמול לעובדיה כי בגלל הירידה בפניות ובמכירות עקב וירוס קורונה היא תוציא אנשי מכירות לחופשה ללא תשלום ■ שכרם של הסמנכ"לים, המנכ"ל והיו"ר יופחת בשיעור מדורג של 10% עד 25%

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סניף איסתא בתל אביב
סניף איסתא בתל אביבצילום: מוטי קמחי

איסתא, צופה כי הירידה בפעילות של מגזרי תיירות הפנאי והתיירות העסקית, כתוצאה מהשפעת נגיף קורונה, יקטינו את רווחיה ב-6-4 מיליון שקל נטו ברבעון הראשון של 2020.

מלבד בתחום תיירות הפנאי והתיירות העסקית החברה משקיעה גם בנדל"ן מניב. איסתא מעריכה כי עיקר ההשפעה תתרכז במגזר תיירות הפנאי, אם הירידה בפעילות תימשך גם במארס 2020.

אחישי גל, מנכ"ל איסתא ובעל השליטה בחברהצילום: קבוצת איסתא

איסתא, שבשליטת אחישי גל, הודיעה אתמול (ראשון) לעובדיה כי עקב הירידה בפניות ובמכירות, היא תוציא אנשי מכירות לחופשה ללא תשלום. שאר אנשי המכירות ייצאו במארס לחופשה כפויה של ארבעה ימים. מעבר לכך, איסתא מתכננת להוציא עובדים במחלקות המטה לחופשה ללא תשלום ואת יתרת עובדי המטה לארבעה ימי חופשה כפויה.

ואולם החברה אינה מתכננת הפחתת שכר לעובדים זוטרים בשלב זה, למרות הפגיעה במחזור ההכנסות. עם זאת, שכרם של המנהלים - הסמנכ"לים, המנכ"ל והיו"ר - יופחת בשיעור מדורג של 10% עד 25% והם ייצאו לחופשה כפויה של שלושה ימים במארס 2020. מניית איסתא נופלת ב-3.6% בהמשך לירידה של 2.5% אתמול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker