נפגעה מהקורונה: ישראייר תפטר עובדים - ותחייב חלק מהם לצאת לחופשה

בישראייר מעריכים כי המשבר בענף בעקבות הקורונה יימשך עד מארס, כאשר עיקר הפגיעה תורגש בפברואר - ובצעד אופטימי כבר רכשו את כל תצרוכת הדלק של הקיץ ■ המנכ"ל אורי סירקיס במכתב לעובדים: "תוצאות הרבעון הראשון יהיו קשות. נספוג הפסד כבד שישפיע על השנה כולה"

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מטוס של חברת ישראייר
מטוס של חברת ישראיירצילום: מוני שפיר

חברת ישראייר נערכת להתמודדות עם תוצאות המשבר בענף התעופה והתיירות בעקבות מגיפת הקורונה — כך עולה ממייל ששיגר מנכ"ל החברה, אורי סירקיס, לעובדים. במייל, שנפתח במלים "ישראייר במשבר", מצוטטים דברי אלי הורביץ, לשעבר יו"ר ומנכ"ל טבע: "באותה מידה שאנחנו מופתעים מהכניסה למשבר, נופתע ממהירות היציאה ממנו".

לדברי סירקיס, החברה מנהלת את משבר הקורונה מתוך הנחה שעוצמתו תפחת בהדרגה, כשעיקר הנזק יהיה בפברואר, אך כבר במארס תפחת הפגיעה משמעותית ותוצאות הפעילות בפסח ייפגעו בצורה מתונה. סירקיס מבשר לעובדיו שתוצאות הרבעון הראשון של 2020 יהיו קשות. החברה תספוג הפסד כבד, שישפיע על תוצאות השנה כולה והמצוקה התזרימית שהחברה חווה תורגש עד לסוף מאי.

מהמייל משתמע כי סירקיס אינו בונה על סיוע ממשלתי מהותי ומעריך שפעילותה של ישראייר בקיץ לא תושפע. לדבריו, ישראייר מסוגלת להתמודד עם המשבר באמצעות פעולות מתונות הודות לצעדים שננקטו ברבעון הרביעי של 2019, שעליהם הוחלט בעקבות קרקוע מטוס בואינג מקס 737 של החברה, סגירת שדה דוב והחשש מאירוע בלתי־צפוי, שיגרום לחברה נזק בלתי־הפיך. "לצערנו, אירוע כזה הגיע", כתב סירקיס.

פעולות נוספות שישראייר נקטה בסוף 2019 כללו פיטורי 15% מהעובדים ומבצעי מכירות עבור הזמנות לקיץ 2020. פעולות אלה הגדילו את צבר ההזמנות הנוכחי של החברה ל–55 מיליון דולר, בהשוואה ל–35 מיליון דולר שנה קודם לכן. לדברי סירקיס, זהו שיפור דרמטי, שבלעדיו החברה היתה כיום במצב מאתגר. בנוסף, הוקטן החוב הבנקאי ל–70 מיליון שקל, לא חולק דיווידנד, הושקעו מאמצים בשמירת קופת מזומנים של 10 מיליון דולר, הועמק השיווק של מוצרים נלווים לטיסה והוקטנו עלויות התפעול.

הרווח

המשבר הוליד גם הזדמנויות

סירקיס מציין שהמשבר הנוכחי דומה בעוצמתו לפגיעה בחברה במבצע צוק איתן ב–2014 ומסביר שכחלק מניהול המשבר ותזרים המזומנים החליטה הנהלת ישראייר בשבוע שעבר על צעדים נוספים: פיטורי עד 5% מהעובדים ועצירת גיוסי כוח אדם שאינו הכרחי.

בנוסף, הוחלט כי כל אחד מעובדי החברה יחויב לצאת לשבעה ימי חופשה עד סוף אפריל — מהלך שיביא לחיסכון של כ–500 אלף דולר; ינוהל משא ומתן מחודש עם ספקי החברה כדי להוריד מחיר לצרכן הסופי; ותועמק הפעילות בקפריסין ובאילת — מתוך הערכה שהיעדים הפנים־ארציים והטיסות מחיפה לקפריסין נתפשים בעיני הלקוחות חשופים פחות לנגיף לפי שעה.

עוד הוחלט על מבצעי שיווק בהנחות עמוקות במטרה להגדיל את מספר הטסים בפברואר ובמארס ולהגדיל את מספר הנרשמים לטיסות וחבילות נופש באפריל, וכן על הסרת חסמים באמצעות ביטוח ודחיית דמי ביטול והוזלה של ביטוחים רפואיים.

סירקיס מדגיש המשבר הנוכחי הוא גם הזדמנות להגדיל את נתח השוק של החברה בנתב"ג, לנצל את הירידה במחירי הדלקים בעולם לרכישת כל תצרוכת הדלק של החברה ברבעון השלישי של השנה, שבוצעה ב–5 בפברואר כשמחיר חבית נפט היה 50.75 דולר.

הזדמנות נוספת שסירקיס רואה בשוק הוא קיבוע השער הנמוך של היורו כלפי הדולר עד לסוף 2020 והמרה ההלוואה הדולרית שנלקחה כדי לממן רכש מטוסים להלוואה שקלית. זאת, במטרה לנצל את התחזקות השקל כלפי הדולר ואת הריבית הנמוכה שנגזרת מהציפייה למיתון. אפשרות נוספת שהוא מתאר כי המשך הרכישה של חברות שמשפרות את המוצר הקרקעי והתיירותי של החברה.

לדבריו, בשלב זה החברה החליטה שלא לעצור או לפגוע בתוכניות ההתחדשות בתחומי התשתיות מחסן התחזוקה ומערכות המידע בשיווק ובמכירות ובמערך התחזוקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker