לאחר ירידה של 20% השנה - תשובה רכש מניות קבוצת דלק בכ-45 מיליון שקל

תשובה רכש כ-101 אלף מניות, קרוב ל-1% מהונה המונפק של דלק, במחיר של 435 שקל למניה ■ העסקה בוצעה מחוץ לבורסה ולאחריה מחזיק תשובה ב-61.7% מדלק - מניות בשווי של כ-3.1 מיליארד שקל

ערן אזרן
יצחק תשובה
יצחק תשובהצילום: תומר אפלבאום

לאחר ירידה של 20% מתחילת השנה, יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק, רכש מניות הקבוצה ב-44 מיליון שקל. תשובה רכש בעסקה כ-101 אלף מניות, קרוב ל-1% מהונה המונפק של דלק, במחיר של 435 שקל למניה. זהות המוכר בעסקה, שבוצעה מחוץ לבורסה, לא דווחה. עם רכישת המניות מחזיק תשובה ב-61.7% מדלק - מניות בשווי של 3.1 מיליארד שקל.

בספטמבר האחרון - מעט לפני תקיפת מתקני הנפט בסעודיה - רכש תשובה מניות דלק בכ-5 מיליון שקל. הרכישות בוצעו לאחר שמניית דלק צנחה בכ-30%, בעקבות הדיווח על "עסקת שברון" - במסגרתה דלק רכשה 10 נכסי נפט וגז בים הצפוני, בעסקה בשווי של 2.3 מיליארד דולר.

מניית קבוצת דלק

בשבועות האחרונים מניית דלק שוב סבלה מלחץ, על רקע הירידה החדה במחיר הנפט והשפל במחירי הגז בעולם. דלק מחזיקה כיום בנכסי נפט וגז בישראל, בים הצפוני ובצפון אמריקה - כך שהירידה במחירים משפיעה לשלילה על ערך נכסיה. סבבי רכישת המניות עשויים להעביר מסר לשוק בנוגע לאמון של תשובה בפעילות הקבוצה, שלה חוב פיננסי של כ-9.5 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker