אלוני חץ רכשה 50% מבניין משרדים בבוסטון, לפי שווי של 485 מיליון דולר

חברת קאר פרופרטיז, המוחזקת אלוני חץ, רכשה את אחזקתה מ-RockPoint Group, שהחזיקה קודם לכן בבעלות המלאה ■ המתחם מאוכלס כיום בתפוסה של 89% ומניב רווח תפעולי תזרימי של 23 מיליון דולר לשנה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרכש שנרכש על ידי קאר בבוסטון
יורם גביזון

חברת קאר פרופרטיז Carr Properties, שמוחזקת על ידי אלוני חץ (44%) חתמה על הסכם לרכישת 50% ממתחם שכולל שני בנייני משרדים צמודים ומחוברים ב-Federal Street בבוסטון, לפי שווי של 485 מיליון דולר למתחם כולו.

קאר רכשה את אחזקתה במתחם מ-RockPoint Group, שהחזיקה קודם לכן בבעלות המלאה. המתחם הוא מסוג Class A, כלומר הוא בקבוצה השנייה בטיבה מבחינת המיקום, איכות הבנייה ורמת השירותים שהוא מציע, בעל שטח השכרה כולל של 73 אלף מ"ר והוא ממוקם במרכז העסקים הראשי בבוסטון.

המתחם מאוכלס כיום בתפוסה של 89% ומניב רווח תפעולי תזרימי (NOI) של 23 מיליון דולר לשנה. קאר מעריכה שהמתחם יניב בחמש השנים הקרובות רווח תפעולי תזרימי של 27 מיליון דולר לשנה בממוצע, כתוצאה מעלייה בתפוסה וגידול מהותי בדמי השכירות.

נתן חץ, בעל השליטה בחברת אלוני חץצילום: עופר וקנין

מוטי ברזילי , סמנכ"ל פיתוח עסקי באלוני חץ, ציין כי הערכתה של קאר מבוססת על העובדה ששיעור התפוסה הממוצע במרכז העסקים של בוסטון הוא 93.3%, ועל הערכתה שדמי השכירות הממוצעים במתחם נמוכים ב-15% מדמי השכירות הממוצעים בשוק. אלה עלו ב-15.2% ב-2019 וצפויים לעלות ב-2020 ב-5.8% נוספים, על פי הערכת חברת הייעוץ ושירותי הנדל"ן Jones Lang LaSalle.

לדברי ברזילי ,  מתחם Federal צפוי ליהנות מהשבחה, משום שהוא בסמיכות מיידית לפרויקט Winthrop Center שיהיה פרויקט המשרדים, הקמעונות והמלונאות מהמתקדמים ביותר במרכז העסקי של בוסטון. המתחם ייבנה על פי סטנדרטים סביבתיים גבוהים מ-Leed Platinum, ובהם חיסכון של 40% בהוצאות המים, חיסכון של 65% בהוצאות האנרגיה ביחס לממוצע בבוסטון ו-35% יותר אוויר צח, וכן מרחק מקסימלי של 10 מטרים מהחלון ב-95% משטחי הבניין.

קאר חתמה במקביל על הסכם ניהול משותף ל- 50% הנותרים במתחם. היא ושותפה לרכישת המתחם יקבלו הלוואה של 280 מיליון דולר כנגד שעבוד הנכס כך שרכיב ההון העצמי שתשקיע קאר בפרויקט יגיע ל-105 מיליון דולר.

נתן חץ, מנכ"ל ובעל השליטה באלוני חץ, מסר שמתחם Federal Street מגדיל את מספר הנכסים של קאר בבוסטון, באמצעות שותפותה עם אוקספורד, ל-6 בשווי מצרפי של 2 מיליארד דולר, כולל פרויקט One Congtress שמוקם בימים אלה. החשיפה של אלוני חץ לנדל"ן בבוסטון מגיעה למיליארד דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker