בינו ניסה לקדם את מנכ"לית הבינלאומי לתפקיד היו"ר - וקיבל אור אדום מבנק ישראל

בעל השליטה בבנק קיים באחרונה שיחות עם המפקחת על הבנקים היוצאת, חדוה בר, בכדי לבדוק האם יתקבל אור ירוק למינוייה של סמדר ברבר-צדיק לתפקיד ■ בנק ישראל: "כדי להבטיח ממשל תאגידי אפקטיבי, נדרשת הפרדה ברורה בין ההנהלה לדירקטוריון" ■ הבינלאומי: "השינוי לא על הפרק"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"לית הבנק הבינלאומי, סמדר ברבר-צדיקצילום: מוטי מילרוד
מיכאל רוכוורגר

צדיק בינו, בעל שליטה בבנק הבינלאומי, קיים באחרונה שיחות עם המפקחת על הבנקים היוצאת, חדוה בר, בכדי לבדוק האם יתקבל אור ירוק למינוייה של המנכ"לית הנוכחית של הבינלאומי סמדר ברבר-צדיק לתפקיד יו"ר דירקטוריון הבנק. ביום ראשון הקרוב תסיים אירית איזקסון את תפקידה כיו"ר הבינלאומי, שנסחר לפי שווי שוק של כ-10 מיליארד שקל.

עם זאת, המינוי נתקל בקשיים בשל חוסר רצונו של בנק ישראל לאפשר מעבר כה מהיר מתפקיד המנכ"ל, שאותו ממלאת ברבר-צדיק מזה כ-13 שנה, לתפקיד היו"ר. נראה שבינתיים ברבר-צדיק, שנחשבת ליד ימינו של בינו ומי שמוציאה אל הפועל את האסטרטגיה שהוא מתווה, תמשיך לכהן כמנכ"לית הבינלאומי, והיא המנכ"לית הוותיקה ביותר במערכת הבנקאות.

בעל השליטה בבנק הבינלאומי, צדיק בינוצילום: מוטי קמחי

איזקסון הודיעה כבר לפני כמה חודשים על כוונתה לפרוש. בשל הדומיננטיות הרבה של בינו בבינלאומי, שבו הוא מכהן כדירקטור לתפקיד יו"ר דירקטוריון הבנק, אין משמעות גדולה מדי למינוי באופן פרקטי בשטח.

מבנק ישראל נמסר בתגובה: "העמדה העקרונית של בנק ישראל הנה שכדי להבטיח ממשל תאגידי אפקטיבי בבנקים, נדרשת הפרדה ברורה בין הנהלת הבנק לדירקטוריון. לכן, מעבר ישיר מתפקיד מנכ"ל בנק לתפקיד יו"ר בנק ללא תקופת צינון משמעותית – מטשטש גבולות אלה ואינו אפשרי. מדיניות זו רלוונטית לבנק ללא גרעין שליטה ובנק עם גרעין שליטה".

מהבנק הבינלאומי נמסר בתגובה: "שינוי בתפקידה של ברבר-צדיק אינו על הפרק ובכוונתה להישאר בתפקיד המנכ"ל. הבינלאומי הוא בנק שנהנה מאיתנות פינננסית גבוהה וצמיחה נאה. בעלי השליטה בבנק סבורים שסמדר ברבר-צדיק יותר מראויה לכהן הן כמנכ"ל והן כיו"ר הבנק, עם זאת שינוי כזה אינו על הפרק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker