טבע נכשלה בניסוי להרחבת השימוש באוסטדו לסינדרום טורט

מכירותיה של אוסטדו שאושרה לשיווק במחצית הראשונה של 2018, הסתכמו ב-412 מיליון דולר ■ טבע העריכה שמכירותיה יצמחו ל-650 מיליון דולר ב-2020

יורם גביזון

חברת טבע דיווחה על כישלון בניסוי הקליני בשלב השלישי והמכריע בתרופה אוסטדו לטיפול בילדים בני 16-6 עם תסמונת טורט בינונית עד חמורה. הניסוי לא עמד ביעד העיקרי של הפחתה בטיקים מוטוריים כפי שהם מוערכים על ידי מדד חומרית הטיקים הגלובלי של ייל (YGTSS-TSS) וזאת בהשוואה לתרופת דמה (פלסיבו).

תסמונת טורט, שנובעת על פי מחקרים מהפרעה נוירולוגית, מופיעה כמעט ב-100% מהמקרים לפני גיל 11 והיא הגורם העיקרי לתנועות לא רצוניות, טיקים שמלווים בקולות ותופעות כמו אישיות כפייתית אובססיבית והפרעות קשב היפראקטיביות, התפרצויות זעם וקושי לשלוט בדחפים. שכיחות המחלה היא  0.03% מהאוכלוסייה. ב-65% מהמקרים החולים יסבלו מטיקים בידיים ובמחצית מהמקרים גם בטיקים של חלק הגוף העליון. טבע העריכה ש-60 אלף ילדים בארה"ב סובלים מהמחלה.

הניסוי נועד להרחיב את ההתוויות של אוסטדו, שעד כה אושר על ידי ה-FDA לטיפול בהפרעת התנועה המוטורית כוריאה (מחולית), שהיא אחד הסימפטומים של מחלת הנטינגטון ובדיסקינזיה מאוחרת שבאה לידי ביטוי בתנועות לא רצוניות בפנים ונובעת משימוש ממושך בתרופות אנטי פסיכוטיות. מכירותיה של אוסטדו שאושרה לשיווק במחצית הראשונה של 2018, הסתכמו ב-412 מיליון דולר וטבע העריכה שמכירותיה יצמחו ל-650 מיליון דולר ב-2020.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker