אלקטרה מתרחבת בארה"ב: רכשה את השליטה ב-F.W. Sims ב-67 מיליון שקל

חברת F.W. Sims, שהוקמה ב-1976 ומעסיקה כ-200 עובדים, מתמחה בעבודות מכניות מורכבות בתחום מיזוג האוויר ■ בעקבות העסקה, אלקטרה צופה פעילות בהיקף שנתי של כ-1.2 מיליארד שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
הנהלת אלקטרה
הנהלת אלקטרהצילום: עומר מסינגר

קבוצת אלקטרה, שבשליטת משפחת זלקינד, מרחיבה את פעילותה בשוק האמריקאי: בהמשך להקמת Electra USA ורכישת החברות Hellman Electric ו-Gilston Electrical לפני כשנה, אלקטרה הודיעה היום (ד') על כניסתה לתחום מיזוג האוויר.

Electra USA, חברה-בת בבעלותה המלאה של הקבוצה, חתמה על הסכם מחייב לרכישת 56% מהון המניות של חברת F.W. Sims, חברה קבלנית ותיקה הפועלות בתחום עבודות מיזוג האוויר בעיר ניו יורק - בהשקעה ראשונית של כ-67 מיליון שקל.

במועד השלמת העסקה תשלם אלקטרה, בתמורה למניות הנרכשות, סך כולל של כ-19.4 מיליון דולר במזומן. כמו כן, העסקה כוללת אופציות רכישה/מכירה הדדיות למניות החברה הנותרות בידי המוכרים, הניתנות למימוש מתום חמש שנים ממועד השלמת העסקה, אשר כפופה להסכמתם של צדדים שלישיים.

F.W. Sims היא חברה משפחתית שהוקמה ב-1976 ומתמחה בעבודות מכניות מורכבות בתחום מיזוג האוויר לתשתיות, תחבורה, מסחרי ועוד. החברה מעסיקה כ-200 עובדים. לאחר העסקה, צפויה ל-Electra USA פעילות בהיקף שנתי של כ-1.2 מיליארד שקל וצבר הזמנות לתחילת 2020 בסך של כ-1.7 מיליארד שקל.

קבוצת אלקטרה בע"מ, בניהולו של איתמר דויטשר, פועלת כיום באמצעות החברות הבנות בחמישה מגזרי פעילות: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל; פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל; שירות ואחזקה; פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום; ומגזר הזכיינות. בשבוע שעבר החלה מניית אלקטרה להיסחר רשמית במדד ת"א 35 של בורסת תל אביב, ובמקביל השלימה החברה גיוס הון של כ-183 מיליון שקל.

אלקטרה סיכמה את תשעת החודשים הראשונים של 2019 עם עלייה של כ-15% בהכנסות לכ-5.14 מיליארד שקל, לצד עלייה ברווח הנקי המיוחס לבעלי המניות שהסתכם בתקופה זו בכ-188 מיליון שקל.

דויטשר מסר: "עסקה זו מהווה המשך ישיר להתרחבותנו בשוק האמריקאי עם הקמת Electra USA בתחילת 2019 ורכישת שתי חברות מובילות בתחום האלקטרו-מכניקה. בכוונתנו לפעול להמשך ביסוס מעמדנו בזירה הבינלאומית, תוך איתור הזדמנויות השקעה אטרקטיביות העולות בקנה אחד עם האסטרטגיה של אלקטרה, שבסיסה מעגל רחב של שירותים מקצועיים לענף הנדל"ן והתשתיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker