מנכ"ל משרד האוצר: "מוטרדים מאוד מאפשרות של סבב בחירות רביעי"

לדברי שי באב"ד, אם יהיו בחירות נוספות, "כל תקציב 2020 יהיה המשכי, וזה נורא" ■ בנוגע לסוגיית הרגולציה, אמר: "אחת המטרות של הממשלה הבאה היא לייצר הפחתה מסיבית שלה" ■ הוא הביע דאגה בנוגע מצב תשתיות להסעת המונים בישראל: "אנחנו נמצאים במקום מאוד לא טוב ביחס לעולם"

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שי באב"ד
שי באב"דצילום: מוטי מילרוד

"מה שמטריד אותנו באוצר זה מה יקרה אם הולכים לסבב בחירות רביעי", אמר שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר, בכנס בכירי שוק ההון של דן אנד ברדסטריט שנערך היום (ג'). לדבריו, "אם יהיה סבב רביעי, הוא לא יהיה מוקדם יותר מאוגוסט-ספטמבר, ממשלה תוכל לקום רק בינואר 2021 - ואז כל 2020 תהיה בתקציב המשכי, וזה נורא".

לדברי באב"ד, התקשורת הגזימה בתיאור הגירעון: "תמיד השמיכה קצרה יותר מאשר הדרישות, ובכל שנה נעשו תהליכי התכנסות. בסוף היום, שר או שרת האוצר יצטרכו לקחת את כל הדרישות ולכנס את התקציב. זו לא קטסטרופה, אלא הסטטוס הרגיל שקורה כל שנה. יש גם חברות דירוג שמודדות אותנו, והדירוג לישראל לא ירד באף אחת מהן. לפי חברות הדירוג, יש בעיות במדד האי-שוויון, אבל הגירעון והתקציב הוא לא אחת הבעיות".

באב"ד התייחס בדבריו גם לצורך בהשקעה של הגופים המוסדיים בתשתיות: "מדינת ישראל היא מדינת ההיי-טק, וההשקעות בסייבר פה הן פי 200 מהגודל שלנו - אבל טכנולוגיות פשוטות כמו רכבת מתל אביב לירושלים פתחנו רק עכשיו, ועוד רצים פיילוטים. כשבוחנים תשתיות להסעת המונים, אנחנו נמצאים במקום מאוד לא טוב ביחס לעולם.

"נושא תשתיות התחבורה הציבורית לוקה בחסר ויש תוכניות רבות. 30% מההון שנמצא בידי המוסדיים מופנה כלפי חוץ". לדברי באב"ד, הקו האדום של הרכבת הקלה שם פלסטר לתופעה המשמעותית יותר. "למה לא חפרו מטרו מלכתחילה? משיקולים תקציביים. הטעות היתה לנסות להכיל את זה בתקציב המדינה. ככל שנלך להון מהמגזר הפרטי, נתקדם יותר".

באב"ד ציין כי "אנחנו מכינים את התשתית החקיקתית יחד עם רשות שוק ההון שתאפשר לקחת את החשיפה לתשתיות לגופים המוסדיים. זה חלם שזה לא קרה עד עכשיו. וזוהי בעיית גירעון לעומת מה שקורה בעולם. ככל שהזמן עובר, זה גם הופך למסובך יותר. זה חייב לקרות כמה שיותר מהר".

בניית הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן
בניית הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן (למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה)צילום: עופר וקנין

הביורוקרטיה פוגעת בפריון

עוד התייחס מנכ"ל משרד האוצר לסוגיית הרגולציה: "אחת המטרות של הממשלה הבאה היא לייצר הפחתה מסיבית של רגולציה. הצלחנו לאשר את הרפורמה ביצוא קנאביס רפואי, שנה וחצי אחרי שסיימנו עם מסקנות הוועדה. זה נכון ביצוא קנאביס אך גם לרפורמות אחרות. הביורוקרטיה הבלתי נגמרת פוגעת בפריון".

באב"ד גם קרא לבכירי שוק ההון להגיע ולעבוד כמה שנים במגזר הציבורי. "כשהגעתי לממשלה, הבנתי שרוב הפקידות גדלה בממשלה, ורובם לא ראו מעולם איך עובד עסק מבפנים. במגזר הפרטי מלינים הרבה על איך שהממשלה מתנהלת. יש ערך גבוה לכך שאנשים מהסקטור הפרטי יעשו כמה שנים 'מילואים' במגזר הציבורי. ככל שבעלי תפקידים בכירים יבואו עם ניסיון מהמשק הפרטי, בעיקר במשרדי האוצר והכלכלה - זה רק יוכל לשפר את הנטל הביורוקרטי".

עו"ד אילנית לנדסמן-יוגב, מנהלת תחום שוק ההון וני"ע בהרצוג פוקס נאמן, ציינה כי כדי לאפשר את ההשקעה בתשתיות, למשל, צריך להיות שיתוף פעולה בין הרגולטורים. "עושים קרנות תשתיות אבל אין הסדר מיסוי. עושים איגוח אבל אין הסדר בפועל. בסוף, יש יוזמות רבות שתקועות. יש פה שוק מתפתח, והמדינה צריכה לדעת לתת לו מענה כשהוא מתפתח, ולא עם חוק ניירות ערך מ-1968".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום