לאומי פרטנרס מצטרפת לכלירמרק בעסקה מול יינות ביתן

בלעדי || זרוע ההשקעות של לאומי וקרן קוגיטו יצטרפו במודל של השקעה משותפת בהובלת כלירמרק ■ במידה ובדיקת הנאותות המתבצעת בימים אלה לא תוביל לעסקה - ביתן יצטרך למצוא בזריזות משקיע אחר ולמכור סניפים נוספים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בעלי רשת יינות ביתן, נחום ביתןצילום: פבל טולצ'ינסקי

לאומי פרטנרס מצטרפת לכלירמרק בעסקה מול קבוצת יינות ביתן, במסגרתה יזרימו לקבוצה כ-550 מיליון שקל. כך נודע ל-TheMarker. לפי ההערכות, גם קרן קוגיטו, של גיא ועדיה וגיא זוקין, תצטרף לעסקה.

בתחילת החודש חתמה כלירמרק על מזכר הבנות לפיו תיתן ליינות ביתן הלוואה של 200 מיליון שקל, שניתנת להמרה ל-30% ממניותיה של יינות ביתן, לפי שווי חברה של 600 מיליון שקל, וכן הלוואות נושאות ריבית של 6% לטווח של שלוש שנים עם אופציה לשנה נוספת. ההלוואה שניתנת להמרה למניות נושאת ריבית של 6% ותשולם במועד ההנפקה. ההלוואות מובטחות בשעבוד שוטף קבוע על נכסיה של יינות ביתן.

אולם כעת נודע כי לאומי פרטנרס וקרן קוגיטו, יצטרפו אף הן במודל של השקעה משותפת בהובלת כלירמרק. השלמת העסקה תלויה בביצוע בדיקת נאותות - ולאומי פרטנרס וקוגיטו הצטרפו לחדר המידע שיינות ביתן פתחו עבור כלירמרק. בדיקת הנאותות צפוייה להימשך עוד שבועיים-שלושה והצדדים דנים על מספר מתווים ליישום העסקה.

מנכ"ל לאומי פרטנרס, אבי אורטלצילום: אלי אטיאס

לאומי פרטנרס כבר חתמה בעבר על מזכר הבנות במבנה ההשקעה דומה מול נחום ביתן, בעלי יינות ביתן, אולם הוא נדחה בידי הנהלת הבנק. כעת, כאמור, החליטו בבנק להצטרף לעסקה. ייתכן שגם גופים מוסדיים ואסטרטגיים נוספים יצטרפו לעסקה.

אם כלירמרק, לאומי פרטנרס וקוגיטו ייסוגו, ייאלץ נחום ביתן למצוא משקיע אחר. בין היתר, ביתן ניהל בעבר מו"מ לקבלת הלוואה שניתנת להמרה למניות הרשת עם קבוצה בראשות עדי צים, בעל השליטה בחברת המימון החוץ־בנקאי אס.אר אקורד. אפשרות נוספת שתעמוד על הפרק - אם לא תתבצע עסקה מול כלירמרק-לאומי פרטנרס היא מכירת סניפים נוספים, מעבר ל-13 הסניפים שכבר נמכרו בחודשים האחרונים

יינות ביתן צריכה לסגור את העסקה במהירות המירבית מכיוון שהיא דוחה תשלומים לספקי הרשת מזה מספר חודשים וקיים הסיכוי שאחד מהם יפנה לבית המשפט. במקביל, דודי סבן, שהיה צפוי להתמנות לסמנכ"ל הכספים של יינות ביתן, לא יתמנה לתפקיד.

מלאומי פרטנרס נמסר: "כמדיניות אנו לא מתייחסים לעסקאות, שאנחנו בוחנים, כמו גם לכאלו ,שאנחנו לא בוחנים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker