המוסדיים ואנטרופי מתנגדים להגדלת תקרת מענק הפרישה לבכירי מיטרוניקס

הסעיף שעורר את התנגדותה של אנטרופי, הוא בקשתה של מיטרוניקס להגדיל את תקרת מענק הפרישה לבכירי החברה מ-6 ל-12 משכורות חודשיות - זאת בנוסף לתקופת הודעה מוקדמת של שישה חודשים, כך שתנאי הפרישה עשויים להגיע עד ל-18 משכורות חודשיות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעל מיטרוניקס
יורם גביזון

חברת מיטרוניקס, שמפתחת ומייצרת רובוטים לניקוי בריכות שחיה, דחתה את אספת בעלי המניות שזימנה לפברואר. הדחייה באה בעקבות התנגדות חברת הייעוץ אנטרופי והמשקיעים המוסדיים להצעה לאשר את חידוש מדיניות התגמול של החברה. האספה נדחתה למועד בלתי ידוע, עד למיצוי הדיונים עם המשקיעים המוסדיים של החברה ויועציהם - כלומר חברת אנטרופי.

מיטרוניקס

הסעיף שעורר את התנגדותה של אנטרופי הוא בקשתה של מיטרוניקס להגדיל את תקרת מענק הפרישה לבכירי החברה מ-6 ל-12 משכורות חודשיות - בנוסף לתקופת הודעה מוקדמת של שישה חודשים, כך שתנאי הפרישה עשויים להגיע עד ל-18 משכורות חודשיות. האנליסטים של אנטרופי, חזי אברהם ומיכל דקל אלרואי, אומרים כי ההצעה נוגדת את מדיניותה של אנטרופי, שלפיה כל תנאי הפרישה - כולל הודעה מוקדמת, מענק פרישה/הסתגלות ואי תחרות - לא יעלו על 12 משכורות חודשיות.

נוכח החריגה המוצעת ממדיניותה של אנטרופי, ממליצה חברת הייעוץ למשקיעים המוסדיים להתנגד לבקשתה של מיטרוניקס לאשר את חידוש מדיניות התגמול של החברה. המשקיעים המוסדיים הגדולים בחברת מיטרוניקס הם מגדל, שמחזיקה ב-9.1% מהחברה בשווי של 288 מיליון שקל, ומיטב דש שמחזיקה ב-5.2% מהחברה בשווי 124 מיליון שקל. אנטרופי הסתייגה גם, אך לא המליצה להתנגד להצעתה של מיטרוניקס להעלות את תקרת השכר למנכ"ל איל טריבר מ-90 ל-120 אלף שקל לחודש וזאת לאחר שהשכר הקבוע של טריבר הועלה במאי 2019 מ-67 ל-82 אלף שקל לחודש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker