קרן פימי מכרה את הבעלות המלאה במפעלי חמצן וארגון תמורת 575 מיליון שקל

מפעלי חמצן וארגון - היצרן הגדול בישראל של גזים תעשייתיים - נמכר לחברת Aiאייר פרודקטס - אחת היצרניות הגדולות של גזים תעשייתיים בארה"ב ■ פימי רושמת רווח של 180 מיליון שקל על השקעה שביצעה ביולי 2015

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ישי דוידי
ישי דוידיצילום: אילן אסייג

קרן פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי, מבצעת את האקזיט השני שלה בתוך שבועיים. פימי - המחזיקה בשליטה (51%) בחברת מפעלי חמצן וארגון לצד משפחות חרל"פ, לבנשטיין וירקוני (49%) - מכרה את הבעלות המלאה בחברה לענקית הגזים התעשייתיים האמריקאית אייר פרודקטס (Air Products) תמורת 575 מיליון שקל במזומן.

פימי רכשה את השליטה בחברת מפעלי חמצן וארגון ביולי 2015 תמורת 180מיליון שקל, כלומר לפי שווי חברה של 353 מיליון שקל, וקיבלה מאז דיווידנד של 135 מיליון שקל.

מפעלי חמצן וארגון היא היצרן והמשווק הגדול בישראל של גזים תעשייתיים - בהם פחמן דו-חמצני, מימן, חמצן רפואי חנקן ארגון והליום. החברה מפעילה ארבעה אתרי ייצור בקיסריה, מגדל העמק קרית גת ואזור התעשייה שגיא 2000.

החברה מחזיקה בבסיס לקוחות גדול של חברות וארגונים מובילים בתעשיות המתכת, האלקטרוניקה, המיקרו-אלקטרוניקה, הפלסטיק, הגומי והמזון.

מפעלי חמצן וארגון היא אחת משלוש היצרניות הגדולות של גזי אוויר לצד חברת מקסימה, שבבעלות ג'ורג' חורש וחברת פרודאייר, שכבר נמצאת בבעלות אייר פרודקטס, שנסחרת בבורסה של ניו יורק בשווי של 56 מיליארד דולר.

אייר פרודקטס מייצרת גזים תעשייתיים, שמרביתם חופפים לאלה שמיוצרים על ידי מפעלי חמצן וארגון, וכן כימיקלים לתעשיית המשקאות והבריאות. החברה סיימה את 2019 ברווח נקי מתואם של 1.9 מיליארד דולר במחזור של 8.9 מיליארד דולר וברווח תפעולי תזרימי (Ebitda) של 3.4 מיליארד דולר.

קרן פימי רושמת רווח של 180 מיליון שקל, ותמורה של פי 2.5 על השקעתה במפעלי חמצן וארגון בהתחשב בדיווידנד שקיבלה בארבע השנים וחצי האחרונות.

המימוש של חברת מפעלי חמצן וארגון הוא השני בתוך שבועיים, לאחר שבסוף ינואר הובילה פימי, שהיא בעלת השליטה בחברת גילת (34%), את מכירתה של החברה, שמפתחת ומייצרת ציוד לתקשורת לווינית ואלחוטית, לחברת Comtech האמריקאית תמורת 577 מיליון דולר במזומן ובמניות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker