בגלל הקורונה: אל על צופה נפילה של 30 מיליון דולר בהכנסותיה

החברה מעריכה כי מרבית הירידה תקוזז עם צמצום בהוצאות התפעול ■ אל על צפויה לדווח על הפסד של עשרות מיליוני דולרים ברבעון הראשון של 2020

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מטוס של אל על
מטוס של אל עלצילום: 2015 Boeing

אל על - אחת הנפגעות העיקריות מהתפרצות נגיף קורונה - צופה ירידה של 30 מיליון דולר בהכנסותיה ברבעון הראשון של 2020. הירידה מיוחסת בעיקר לצמצום ביעדיה של החברה במזרח אסיה, בגלל נגיף קורונה.

אל על, המנוהלת על ידי גונן אוסישקין, מדגישה כי זו הערכה ראשונית שביצעה. החברה מעריכה כי מרבית הירידה בהכנסותיה תקוזז עם צמצום בהוצאות התפעול של החברה, כלומר הירידה בהוצאות על הדלק הסילוני. עם זאת, אל על אמורה לפרוע ב-2020 סכום של 148 מיליון דולר בגין הלוואות שלקחה כדי לממן את רכישת מטוסי הבואינג מדגם הדרימליינר.

גונן אוסישקיןצילום: סיון פרג'

אל על טסה חמש פעמים בשבוע להונג קונג - אחד הקווים החזקים של החברה למזרח אסיה. ואולם היא ביטלה השבוע שתי טיסות בעקבות ביקוש נמוך על רקע החשש מפני חשיפה לנגיף.

קודם לכן החליטה אל על להפסיק את הטיסות לסין עד ל-25 במארס. ההחלטה על הפסקת הטיסות ליעדים אלה התקבלה על רקע המלצה של משרד הבריאות לשקול את הנחיצות של הטיסה למדינות כמו יפן, דרום קוריאה, סינגפור, טאיוואן ותאילנד - עוד אחד מהקווים החזקים ביותר של אל על.

אל על סיימה את הרבעון הראשון של 2019 בהפסד של 55 מיליון דולר כך שנפילה של 30 מיליון דולר צפויה לגרום להפסד של עשרות מיליוני דולרים ברבעון הראשון של 2020 גם אם חלק מהירידה בהכנסות מקוזזת על ידי ירידה במחיר הדלק הסילוני.

אל על מציינת שהיא עוקבת באופן שטוף אחר ההתפתחויות בעולם בקשר עם נגיף קורונה ובוחנת את ההשלכות על פעילותה. החברה מציינת כי היא עומדת בקשר עם הרשויות והגורמים הרלוונטיים בארץ ובעולם וממשיכה לעקוב באופן שוטף אחר הנושא. היא מזכירה כי זהו אירוע משתנה שאינו בשליטת החברה, וגורמים כגון המשך התפשטות הנגיף או עצירתו, החלטות של מדינות ורשויות רלוונטיות בארץ ובעולם להפסיק או לחדש טיסות ליעדים שונים או שינויים בביקוש, עשויים להשפיע על החברה בהתאם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker