מתכוננים ליום לא סגריר: מקורות גייסה חוב בסך 1.15 מיליארד שקל

חברת המים הלאומית גייסה חוב בסך 950 מיליון שקל בתשואה של 0.99% ו-200 מיליון נוספים בתשואה שלילית של 0.17% ■ הכספים ישמשו את החברה לפיתוח משק המים ולהכנתו לתקופת בצורת ממושכת

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מתקן התפלה של מקורות באשדוד. מתכוננים לבצורת ממשוכתצילום: תומר אפלבאום

מקורות, חברת המים הלאומית, גייסה אתמול (שני) מהמוסדיים חוב בסך 1.15 מיליארד שקל. החברה הרחיבה לשם כך אג"ח משתי סדרות קיימות. חוב בסך 950 מיליון שקל גויס בתשואה של 0.99% על פני 15.5 שנה, 1.02% יותר מאג"ח ממשלתיות דומות. הביקוש לאג"ח מהסדרה הוא 2.1 מיליארד שקל. יתרת הסכום,  200 מיליון שקל, גויסו בתשואה שלילית בשיעור 0.17%, 0.66% יותר מהתשואה על אג"ח ממשלתיות דומות. מדובר בסדרה שמשך חייה הממוצע הוא שש שנים ושזכתה לביקוש בסך 640 מיליון שקל. שתי סדרות האג"ח קיבלו ב-2019 דירוג AAA מ-S&P מעלות.

מקורות גייסה את הכספים כדי ליישם את החלטת הממשלה מפברואר 2019 ל"יצירת תשתית להגדלת היקף הפיתוח במשק המים לשם התמודדות עם תקופות בצורת מתמשכות".

"ההנפקה צפויה לסייע ל'מקורות' לעמוד ביעדי פיתוח משק המים ואנו נערכים כעת לביצוע ההשקעות המשמעותיות בהרחבת תשתיות המים בכל רחבי המדינה", אמר יו"ר החברה, מרדכי מרדכי.

מנכ"ל החברה, אלי כהן, ציין כי "מקורות מבצעת פרויקטים בהיקף שנתי כפול מזה שביצעה עד כה. הכספים שיגוייסו יאפשרו לחברה להמשיך בפיתוח משק המים לטובת כלל אזרחי ישראל". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker