רני צים נכנסת לתחום הסולארי: תעמיד הלוואות המירות בכ-50 מיליון שקל לברנמילר

מתוך ההלוואות, החברה תעמיד הלוואה של 35 מיליון שקל לחברה בת של ברנמילר, רותם, למימון השלמת פרויקט רותם1 שבבעלותה ■ עוד הוחלט כי רני צים וברנמילר יפעלו להקמת חברה משותפת לייזום פרויקטים בישראל בתחום האנרגיה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רני ציםצילום: אייל טואג

רני צים מרכזי קניות מתרחבת בתחום האנרגיה הסולארית. החברה עידכנה היום (א') על התקשרות בהסכם עקרונות מותלה להעמדת הלוואות המירות לחברת ברנמילר ולחברת הבת (100%) רותם בסכום של 47 מיליון שקל. רותם הינה חברת פרויקט ייעודית להקמה והפעלה של תחנת הכוח רותם1, הממוקמת בפארק תעשיות רותם הסמוך לדימונה.

ברנמילר, שבשליטת אבי ברנמילר (יו"ר ומנכ"ל), היא חברה בורסאית שנסחרת לפי שווי של כ-50 מיליון שקל. מניית החברה ירדה ב-35% ב-12 החודשים האחרונים. החברה עוסקת בייזום, תכנון, הקמה והפעלה של מתקנים לייצור חשמל, לרבות מכירת ציוד ופתרונות אגירה על בסיס הפיתוח והטכנולוגיה שבבעלותה. מניית החברה מגיבה לעסקה בעלייה של כ-18%.

רותם מחזיקה ברישיון מותנה לייצור ומכירת חשמל לחברת החשמל לתקופה של 20 שנה מיום הפעלת תחנת הכוח רותם1, בתעריף קבוע הצמוד למדד המחירים לצרכן. פרויקט רותם1, בו הושקעו כ-41 מיליון שקל, נמצא בשלבים מתקדמים של הקמה. עם השלמת הקמתו ועל בסיס דו"חות ברנמילר, הכנסותיו צפויות להסתכם בכ-6 מיליון שקל בשנה.

על פי תנאי ההסכם, רני צים מרכזי קניות תעמיד לרותם הלוואה של 35 מיליון שקל למימון השלמת פרויקט רותם1, ותהא רשאית להמיר את ההלוואה בכל עת במהלך תקופת ההלוואה, לעד 100% מהונה הנפרע של רותם. ההלוואה תועמד בהתאם לאבני דרך שנקבעו בהסכם העקרונות, צמודה למדד ונושאת ריבית שנתית בשיעור של 5%. ההלוואה תיפרע במלואה בתוך 18 חודשים ממועד אבן הדרך הראשונה של ההלוואה, כאשר להבטחת פירעון ההלוואה, ברנמילר ורותם ישעבדו את זכויותיהן בפרויקט רותם, לרבות כל התקבולים העתידיים לחברה.

מניית רני צים

הלוואה נוספת, בסכום של 12 מיליון שקל, תעמיד רני צים מרכזי קניות לברנמילר, זאת לצורך מימון פעילותה השוטפת. ההלוואה ניתנת להמרה למניות רגילות של ברנמילר שתוקצינה לחברה במחיר המרה של 3.78 שקלים לכל מניית המרה, או בהתאם לתנאים הקבועים בהסכם העקרונות במחיר המרה של 2.67 שקלים לכל מניית המרה.

בנוסף, תקצה ברנמילר לחברה, ללא תמורה, 5 מיליון אופציות של ברנמילר, הניתנות למימוש לעד 5 מיליון מניות רגילות, במחיר מימוש של חמישה שקלים לכל מנות מימוש לאורך תקופת ההלוואה. ההלוואה תינתן בארבע מנות שוות, תהיה צמודה למדד ונושאת ריבית שנתית בשיעור של 5%. ההלוואה תיפרע במלואה בתוך 18 חודשים ממועד העמדת המנה הראשונה של ההלוואה. להבטחת פירעון ההלוואה, ישעבד ברנמילר, בשעבוד ראשון, מניות ברנמילר המוחזקות על ידו בכמות שתסוכם בין הצדדים במועד חתימת ההסכם המחייב.

עוד הוסכם, כי רני צים מרכזי קניות תפעל עם ברנמילר להקמת חברה משותפת לייזום פרויקטים בישראל בתחום האנרגיה, אגירת אנרגיה ועוד, שאחזקות רני צים מרכזי קניות בה תעמודנה על 51%, ואשר פעילותה תושתת על ניסיונה המקצועי, ההנדסי והרגולטורי של ברנמילר בתחומים האמורים ואליה תועבר פעילות "רותם 2".

חברת רני צים מרכזי קניות פועלת בתחום ההקמה והניהול של מרכזים מסחריים, רכישה, ייזום והשבחת קרקעות בישראל. בדצמבר 2019 עידכנה החברה על הקמת חברה בת באמצעותה תפעל בתחום הסולארי, בדרך של איתור נכסים מניבים והתקשרויות בהסכמי שכירות להתקנת מערכות פוטו-וולטאי (סולאריות), בהתקשרויות עם צדדים שלישיים לשם מכירת חשמל וכן בהתקשרויות עם חברת החשמל ורשות החשמל (בין היתר באמצעות מכרזים) לצורך השגת מכסות ליצור חשמל. החברה המוקמת תוחזק על ידי רני צים מרכזי קניות בשיעור של 60%.

בינואר 2020 השלימה החברה גיוס הון בסך של כ-64 מיליון שקל, וביצעה הרחבת סדרה אג"ח א' וגייסה סכום של כ-52 מיליון שקל. את תשעת החודשים הראשונים של 2019 סיימה החברה עם גידול ב-NOI (הכנסות תפעוליות נטו) של כ-14.7% לכ-29.3 מיליון שקל. הרווח הנקי בתקופה הסתכם בככ-22.4 מיליון שקל, לעומת 7 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2018.

רני צים, מנכ"ל רני צים מרכזי קניות, מסר: "פרויקט רותם1 הינו פרויקט ייחודי והעמדת ההלוואה תביא להשלמתו והפיכתו לנכס מניב. מדובר מבחינתנו בפרויקט בעל פרופיל סיכון-סיכוי מצוין, שכן הדאונסייד הוא להיפגש עם נכס סולארי מניב בחוזה של 20 שנה עם חברת החשמל, בעוד האפסייד הוא להיפגש עם חברה בעלת טכנולוגיה ייחודית בתחום אגירת האנרגיה ופוטנציאל התרחבות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker