אמות השקעות גייסה 811 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת אג"ח

החברה אמורה לפרוע בשלוש השנים שיסתיימו ב-2022 סכום מצטבר 1.9 מיליארד שקל שנושא ריבית של 2.9%-3.2% ■ הריביות שהושגו במכרז על הנפקת סדרת אגרות החוב החדשה ז' והרחבת סדרה ו' יסייעו לחברה להקטין את הוצאות המימון השוטפות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית אמות ביטוח ברחוב מנחם בגין בתל אביבצילום: דמיטרי ספקטור
יורם גביזון

חברת אמות השקעות שבשליטת אלוני חץ (55%), השלימה את שלב המכרז המוסדי במסגרת הנפקת סדרה חדשה של אגרות חוב (ז') שקליות לא צמודות והרחבת סדרה ו', שבמסגרתו נרשמו ביקושים בהיקף כולל של 1.7 מיליארד שקל.

אגרות החוב מסדרה ז' הן בעלות משך חיים ממוצע של 9.3 שנים והן ייפרעו בארבעה תשלומים שווים בין השנים 2032-2029. סדרת אגרות החוב ו' היא בעלת משך חיים ממוצע של 7.7 שנים, ותיפרע בחמישה תשלומים לא שווים בין השנים 2025 ל-2029.

כחלק מההנפקה של סדרת אגרות החוב החדשה ז', בחרה אמות, שמנוהלת על ידי אבי מוסלר, התחייבויות מוקדמות לרכישת אגרות חוב בהיקף של 456 מיליון שקל. הריבית שנקבעה בשלב המכרז המוסדי על אגרות החוב מסדרה ז' היא 2.44%, נמוך מריבית המקסימום שעמדה על 3.05%.

כחלק מהרחבת סדרה ו' בחרה אמות השקעות לקבל התחייבויות מוקדמות לרכישת אגרות חוב בהיקף של 355 מיליון שקל, המחיר במכרז על סדרה ו' נסגר ב-103.5 אגורות לאגרת, שמשקף תשואה של 0.72%, כולל עמלת התחייבות מוקדמת. אגרות החוב מדורגות ב AA על ידי חברת הדירוג מעלות S&P וב-Aa2 על ידי חברת הדירוג מידרוג.

אבי מוסלר, מנכ"ל אמותצילום: דן קינן

ווליו בייס ולידר הנפקות הובילו את ההנפקה לצד ברק קפיטל, רוסריו ואקסלנס.  הנפקת אגרות החוב מאפשרת לאמות למחזר חוב פיננסי בריביות נמוכות יחסית. החוב הפיננסי נטו של אמות השקעות הסתכם ב-4.9 מיליארד שקל, נכון לסוף הרבעון השלישי של 2019, והוא נשא ריבית צמודת מדד משוקללת של 2.29%.

החברה אמורה לפרוע בשלוש השנים שיסתיימו ב-2022 סכום מצטבר 1.9 מיליארד שקל שנושא ריבית של 2.9%-3.2%, כך שהריביות שהושגו במכרז על הנפקת סדרת אגרות החוב החדשה ז' והרחבת סדרה ו' יסייעו לחברה להקטין את הוצאות המימון השוטפות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker