עסקה של 170 מיליון שקל: שלמה נדל"ן רוכשת מהמיליארדר שאול שני את הקרקעות של ECI

הקרקעות הנרכשות, באזור התעסוקה קרית מטלון, כוללות שטחים בנויים בהיקף של כ-8,000 מ"ר ■ זכויות הבנייה המאושרות לקרקעות הן בהיקף של כ-85 אלף מ"ר ומיועדות למשרדים, תעשייה עתירת ידע ותעסוקה

ערן אזרן
הקרקע שתרכוש שלמה נדל"ן משאול שני
הקרקע שתרכוש שלמה נדל"ן משאול שניצילום: שלמה נדל"ן

שלמה נדל"ן – שבבעלות משפחת שמלצר – חותמת על עסקת נדל"ן גדולה. שלמה רוכשת מחברת התקשורת ECI טלקום קרקעות באזור פתח תקוה בשטח של 26 דונם, בתמורה לכ-170 מיליון שקל (כולל עלויות עסקה).

המוכר בעסקה הוא המיליארדר שאול שני, שמכר לפני כשלושה חודשים את הפעילות של ECI לריבון האמריקאית (Ribbon) בעסקת מיזוג בשווי 450 מיליון דולר. העסקה עם ריבון לא כללה את הנדל"ן של ECI. רכישת הקרקעות מותנית בהשלמת העסקה למכירת ECI לריבון, שטרם הושלמה סופית.

ישראל רייף
ישראל רייףצילום: עזרא לוי

הקרקעות נמצאות בגבול הערים פתח תקוה-גבעת שמואל, באזור התעסוקה קרית מטלון. הן כוללות שטחים בנויים בהיקף של כ-8,000 מ"ר. זכויות הבנייה המאושרות לקרקעות הן בהיקף של כ-85 אלף מ"ר, ומיועדות למשרדים, תעשייה עתירת ידע ותעסוקה. בכוונת שלמה נדל"ן לפעול להגדלת זכויות הבנייה והוספת שימושים נוספים לייעוד הקרקעות. 

במקביל להתקשרות בהסכם הרכישה, התקשרו החברות בהסכם שכירות על פיו, ECI טלקום תמשיך לשכור את מרבית שטחי הנכס, לרבות כלל השטחים הבנויים, עד לאוקטובר 2023 בתמורה לדמי שכירות שנתיים בסך של כ-4 מיליון שקל.

שלמה נדל"ן, שנוסדה ב-2007, עוסקת בתחום הנדל"ן המניב וייזום לנדל"ן מניב בישראל ובאירופה. בארץ מתמקדת פעילות החברה בנכסים המיועדים למסחר, תעשייה ותעסוקה (משרדים) במרכז הארץ. באירופה לעומת זאת, הפעילות מתמקדת באיתור נכסים מלונאיים ונכסים המשמשים למשרדים ומסחר במרכזי ערים חזקות כמו ברלין, פרנקפורט, מדריד, מאנהיים ועוד.

ישראל רייף, יו"ר שלמה נדל"ן ציין: "בכוונת החברה לפעול להגדלת זכויות הבנייה והרחבת השימושים בקרקעות, ליזום בהן מתחם עירוב שימושים תוסס ומרכזי וזאת בדומה למתחמים המצויים במרכזי ערים גדולות ומפותחות. עסקה זו מהווה המשך ישיר של הבעת האמון של שלמה נדל"ן בערים פתח תקוה וגבעת שמואל ובעתידן".

ECI הודיעה בנובמבר כי היא מתמזגת עם ריבון (Ribbon) קומיוניקיישן מוול סטריט בעסקה ששוויה עמד במועד הדיווח הראשוני על 486 מיליון דולר. ריבון (לשעבר סונוס נטוורק) מספקת פתרונות תקשורת מאובטחים מבוססי ענן. עיקר התמורה במזומן בעסקה - כ-300 מיליון דולר - ישמשו לפירעון חובות ECI, ולתשלום לבעלי מניות הבכורה ב-ECI. היתרה - מזומן ומניות בשווי של כ-150 מיליון דולר, תגיע לבעלי המניות, שני וקרן ויולה, שצפויים להחזיק כ-23% ממניות החברה הממוזגת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker