חברת נדל"ן נוספת בדרך לבורסה: לני גרופ נערכת להנפקה ראשונית בתל אביב

החברה נמצאת בהכנות לקראת הגשת תשקיף ההנפקה ■ לפי הערכות, השווי של לני גרופ בהנפקה עשוי להגיע לכמה מאות מיליוני שקלים, והיא עשויה לכלול גם הנפקת אג"ח

ערן אזרן
פרויקט של לני גרופ ברחוב הירקון 110 בת"א
פרויקט של לני גרופ ברחוב הירקון 110 בת"אצילום: עופר וקנין

חברת נדל"ן נוספת מפלסת את דרכה אל הבורסה. לני גרופ, שבבעלות רודי גבסי, נערכת להנפקה ראשונית (IPO) של מניות בתל אביב, כך נודע ל-TheMarker.

החברה נמצאת בהכנות לקראת הגשת תשקיף ההנפקה, שתיעשה ככל הנראה על בסיס הדו"חות הכספיים ל-2019. החברה - שמייעדת את תמורת ההנפקה להמשך הפיתוח העסקי - נפגשת בימים אלה עם חתמים. לפי הערכות, השווי של החברה בהנפקה עשוי להגיע לכמה מאות מיליוני שקלים, והיא עשויה לכלול גם הנפקת אג"ח.

לני גרופ, שמשרדיה ממוקמים בהרצליה פיתוח, עוסקת בפיתוח ובניהול נדל"ן בישראל ובחו"ל - בעיקר בשוק היוקרה. בין היתר, החברה אחראית לפרויקטים שונים בתל אביב, בהם ליבר טאואר בנווה צדק, הרצל 138-136, סלמה 8-6, הירקון 110, גאולה 22 וטרומפלדור 10. בין היתר, החברה פונה בפרויקטים לתושבי חוץ, והיא מחזיקה באתר באנגלית בלבד. לקבצה פעילות גם בארה"ב תחת לני USA.

טרומפלדור 10, תל אביב
טרומפלדור 10, תל אביבצילום: עופר וקנין

לני גרופ פועלת בישראל בשיתוף פעולה עם קבוצת אביב, שבשליטת האחים דורון אביב ודפנה הר לב. במאי רכשו שתי החברות שטח של שני דונמים על חוף תל אביב בהשקעה של 250 מיליון שקל. על השטח יוקם מגדל מגורים וחדרי מלון בגובה של 19 קומות. בשש הקומות התחתונות ייבנו 150-140 חדרי מלון, ומעליהם ייבנו 58 דירות מגורים בגדלים שונים.

ב-2018 רכשו לני גרופ וקבוצת אביב את חטיבת הקרקע האחרונה בשכונת משכנות האומה בירושלים - מתחם המכונה מתחם משרד החוץ. הקרקע נרכשה מחברת רסקו (החברה הבת של ישרס). התמורה בעסקה היתה כ-160 מיליון שקל במזומן, בנוסף ל-25% מהמכירות העתידיות. הפרויקט, שיוקם על שטח של כ-11 דונם, כולל כ-266 יחידות דיור בחמישה בנייני מגורים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker