תשובה על הפיצוץ בסיני: "ערוצים אנטי מצריים הפיצו שמועות שקריות; הגז זורם"

בעל השליטה בקבוצת דלק בכנס משקיעים של הקבוצה: "לא היתה שום תקלה או עיכוב. הצינור מוגן"

ערן אזרן
יצחק תשובה
יצחק תשובהצילום: גיל יוחנן

"אתמול בשעות בלילה הפיצו ערוצים אנטי מצריים שמועות מגמתיות פוליטיות על מנת לפגוע במערכת היחסים עם מצרים. השמועות שקריות. הגז מלווייתן זורם למצרים. לא היתה שום תקלה או עיכוב. הצינור מוגן", כך אמר היום (שני) יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק בכנס משקיעים בתל אביב.

"ב-2020 סיימנו את פרויקט לווייתן והחלנו בהפקת הגז. כיום אנו משווקים גז לחברת החשמל וללקוחות נוספים ומייצרים לירדן ומצרים. תקופות הסכמי השיווק עם ירדן ומצרים היא ל-15 שנה. אנחנו שמחים על כך שהכפלנו את כמות הביקושים לעומת העבר. יצרנו תזרים ודאי וארוך טווח שישרת את קבוצת דלק לעשרות שנים.

"הפוקוס שלנו הוא להרחיב את לווייתן. אנחנו מנהלים מגעים עם של (Shell) לשימוש במתקן ההנזלה של של במצרים. ישראל מנהלת מגעים עם קפריסין ויוון להקים צינור לאירופה. אנו מעריכים שלתוכנית סיכוי סביר לצאת אל הפועל. אנו אף בוחנים הקמת מתקן הנזלה בישראל עם קיבולת של 7 BCM בשנה.

"עסקת שברון הסתיימה בהצלחה רבה. תוצאותיה יבואו לידי ביטוי בעתיד הקרוב ביותר. אחת לדור נופלת הזדמנות כזאת. אנו מרוצים מתהליך האיטגרציה של נכסי שברון לתוך איתקה. הכול בהתאם ללו"ז. הנכסים שנרכשו כוללים 10 מאגרים ותשתיות, אסדות, צנרות. אנו בודקים אפשרות להפריד בין חברת הנפט והגז לבין התשתיות - ולהכניס שותף לתשתיות. בדלק US הפרדנו בין הזיקוק לתשתיות.

"איתקה נחשבת כיום לאחת החברות הפרטיות הגדולות בים בצפוני. אנו פועלים במטרה להנפיק אותה ב-2020. לאיתקה יש הגנות על 30 מיליון חביות, נפט וגז, וכך אנו מנטרלים או מקטינים את סיכון התנודתיות במחיר הנפט. לאיתקה יש גם נכס מס של 2.4 מיליארד דולר. זה יבוא לידי ביטוי ברווחים העתידיים.

"הפעילות בים התיכון והים הצפוני ממצב את דלק כשחקן אנרגיה בינלאומי, עם 1.8 מיליארד חביות נפט או שווה ערך לנפט, בהפקה ממוצעת יומית - 140 אלף חביות ליום - וזה רק בגין חלקנו. עם כל הרזרבות המוכחות - להערכתנו, הדבר יציף ערך רב מאוד למשקיעים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker