בלוטרייך מכר מניות מישורים בכ-50 מיליון שקל – ושניידר מבצר את שליטתו

בלוטרייך מכר כ-12% ממניות מישורים, לאחר שנודע לו ששותפו לשעבר לשליטה, אלכס שניידר, רכש מניות בהנפקה ההון שביצעה מישורים בשבוע שעבר ■ נציגו של בלוטרייך: "לביטול חד צדדי של הסכם שליטה בחברה ציבורית יש מסר פסול"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיל בלוטרייך ואלכס שניידר צילום: תומר אפלבאום
ערן אזרן

גיל בלוטרייך, מייסד חברת הנדל"ן מישורים, מכר היום (א') בעסקאות מחוץ לבורסה כ-4.3 מיליון מניות החברה במחיר של 11.03 שקל למניה, ובתמורה של כ-48 מיליון שקל. רוכשי המניות בהנפקה היו בית ההשקעות פסגות וקרן גידור של נוקד קפיטל (רועי ורמוס). 

לאחר המכירה נותרו בידי בלוטרייך כ-7 מיליון מניות מישורים, כ-20% מהונה המונפק, בשווי של כ-80 מיליון שקל. מניית מישורים יורדת כעת 6% במחזור גבוה מאוד של 15 מיליון שקל. 

מכירת המניות תאפשר למיליארדר היהודי-קנדי אלכס שניידר להמשיך ולבצר את שליטתו במישורים, חמש שנים לאחר שבלוטרייך הביא אותו כמשקיע לחברה. בלוטרייך ושניידר מסוכסכים כיום ביניהם, אך לא הצליחו לסכם על מנגנון היפרדות מוסכם. בספטמבר 2019, רכש שניידר – מאחורי הגב של בלוטרייך – 7.5% ממניות שהחזיקה הראל במישורים והפך לבעל שליטה יחיד. העסקה עם הראל סימנה למעשה את סוף דרכם המשותפת בחברה.

בשבוע שעבר ביצעה מישורים הנפקת מניות (אקוויטי) וגייסה כ-50 מיליון שקל. הגיוס נועד להקטין את מינופה של הקבוצה, שעמד על כ-65% (היחס בין החוב לחוב והון עצמי). שניידר רכש בהנפקה מניות מישורים ונותר עם אחזקה של 42%. לעומת זאת, בלוטרייך לא השתתף בהנפקה, וחלקו בחברה ירד ל-32%. לדברי מקורביו של בלוטרייך, לאחר שנודע לו ששניידר רכש מניות בהנפקה החליט בלוטרייך לממש חלק משמעותי מאחזקותיו במישורים.

"לביטול חד צדדי של הסכם שליטה בחברה ציבורית יש מסר פסול כלפי כלל שוק ההון", מסר עו"ד יואל פרייליך ממשרד גיסין ושות׳, שמייצג את בלוטרייך בתביעה שהגיש כנגד שניידר. "בכוונת בלוטרייך לעדכן את תביעתו כנגד שניידר, כך שתכלול פיצוי כספי מלא בגין גזילת פרמיית השליטה באמצעות מהלך השתלטות הנוגד את הסכם שליטה חתום".

מישורים עוסקת בעצמה ובאמצעות חברות בנות בהשקעות נדל"ן מניב בישראל ובארה"ב בשטח כולל של כ- 275 אלף מ"ר (יחד עם שותפים). החברה נסחרת בבורסה בשווי של כ-360 מיליון שקל, ולפי מחיר של 10.4 שקל למניה. הונה העצמי המיוחס לבעלי המניות עמד בסוף ספטמבר 2019 בכ-בכ-452 מיליון שקל. מישורים הינה גם בעלת השליטה (כ- 50%) בסקייליין, המחזיקה בנכסים מניבים מלונאים בקנדה ובארה"ב ונסחרת לפי שווי של כ-498 מיליון שקל.

מטעמו של שניידר נמסר: "מר בלוטרייך מוותר על זכויותיו במישורים עם מכירת מניותיו היום, כאשר עומדת נגדו תביעה מצד החברה על סך של יותר מ-11 מיליון שקל. אנו מודים לשוק ההון על האמון במישורים ובסקייליין ובמיקוד העסקי שהטמיע מר שניידר בחברות מאז שהצטרף לשליטה. האמון בחברות תחת שליטתו של שניידר קיבל משנה תוקף במכירת המניות שביצע בלוטרייך לשחקנים בשוק ההון שהזרימו ביקושים, בידיעה שבלוטרייך מוכר את מניותיו ונמצא בתהליך היפרדות מהחברה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker