פתאל רכשה בניין לשימור בליסבון – ומתכננת לבנות מלון בהשקעה של 65 מיליון יורו

פתאל דיווחה על ארבע עסקות לרכישת בתי מלון באירופה ב-75 מיליון יורו ■ החברה רכשה מלון בבוקרשט, מלון בבודפשט ונכס במיקום מרכזי בליברפול מכונס נכסים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
הנכס שרכשה פתאל בעיר העתיקה בליסבון
הנכס שרכשה פתאל בליסבון, בעבר שימש ככנסייה

פתאל החזקות ממשיכה להתרחב באירופה. החברה דיווחה הבוקר (ראשון) על ארבע עסקות לרכישת בתי מלון ונכסים באירופה ב-75 מיליון יורו: בתי מלון בבוקרשט ובבודפשט, שיגדילו את נוכחות החברה במזרח אירופה, ונכסים בליסבון ובליברפול, שעליהם מתכננים בפתאל להקים מלונות.

בעסקה הראשונה, פתאל חתמה על הסכם לרכישת מניות של חברה המחזיקה בקרקע בשטח של 1,840 מ"ר בעיר העתיקה של ליסבון, ועליה בניין לשימור ששטחו 8,500 מ"ר. בתמורה תשלם פתאל 42 מיליון יורו. בכוונתה של פתאל להשקיע 22 מיליון יורו נוספים בהקמת מלון 5 כוכבים, ובו 150 חדרים.

"הנכס, שהינו בעל משמעות בהיסטוריה ובתרבות הפורטוגלית, שימש ככנסייה לתושבי המקום, ומהווה יעד אטרקטיבי לתיירים המגיעים לעיר העתיקה. הוא נקרא על שם החג הנוצרי קורפוס קריסטי, נבנה באמצע המאה ה-17 ובעל היתר בנייה קיים", מסרה פתאל. החברה מימנה את הרכישה ממקורותיה העצמאיים, אך בוחנת אמצעים שונים למימון הפרויקט בשיעור של עד 60% מעלות הרכישה וההקמה.

דוד פתאל, בעל השליטה ברשת פתאלצילום: עופר וקנין

במקביל, פתאל הודיעה על רכישת נכס במרכז ליברפול שעליו היא מתכננת לבנות מלון עם 210 חדרים. החברה רכשה את הנכס במחיר של 7.2 מיליון יורו מכונס נכסים. לאחר הקמת המלון תחזיק פתאל ב-52 בתי מלון בבריטניה ובאירלנד.

בנוסף, עידכנה פתאל על שתי רכישות אסטרטגיות במטרה לחזק את נוכחותה במזרח אירופה ועל כניסתה לרומניה. החברה רכשה את מלון גולדן טוליפ בבוקרשט בתמורה ל-9.5 מיליון יורו. במלון 81 חדרים והוא ממוקם במרכז עיר הבירה, בסמוך לעיר העתיקה. במקביל, החברה רכשה את מלון M square שבמרכז בבודפשט ב-17 מיליון יורו. המלון, הכולל 71 חדרים, עבר שיפוץ בשנה שעברה ונפתח מחדש באוקטובר 2019.

מרכז בוקרשט רומניהצילום: Bloomberg

פתאל, שבשליטת דוד פתאל, היא חברת המלונאות הגדולה בבורסה. לרשת כ-39,000 חדרים ב-204 בתי מלון, הנמצאים ב-18 מדינות. לאלה יתווספו 7,200 חדרים, ב-34 בתי מלון עד 2023. החברה הונפקה בפברואר 2018, ומאז זינקה מנייתה בכ-68%. שווי הקבוצה עומד על 7.3 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-4.5 מיליארד שקל לאחר ההנפקה. פתאל, שהפך מיליארדר, מכר בשנתיים האחרונות למשקיעים המוסדיים מניות בשווי של חצי מיליארד ומחזיק נכון להיום במניות בשווי 4.4 מיליארד שקל.

פתאל, שמכהן כיו"ר פתאל החזקות, התייחס לעסקות החדשות, וציין כי מדובר ביעדים תיירותיים פופולריים. "פורטוגל הפכה בחמש השנים האחרונות לאחד היעדים האטרקטיביים באירופה ורשמה עלייה של כ-80% במספר התיירים הנכנסים אליה מידי שנה. בנוסף, היא נבחרה לא פעם על ידי מגזינים יוקרתיים  כיעד התיירות הטוב ביותר וזאת בזכות הנופים המדהימים, המחירים האטרקטיביים והתשתית התיירותית הטובה. נכנסו לראשונה לפורטוגל בשנה שעברה ורכשנו יחד עם שותף מלון בעיר פורטו, בשנים הקרובות בכוונתנו להעמיק את אחיזתנו בה.

"במקביל, העמקנו את אחיזתנו בבריטניה ורכשנו מכונס נכסים נכס במרכז ליברפול בתמורה ל-7.2 מיליון יורו, עליו אנו צפויים לבנות בית מלון שיכלול 210 חדרים, כך שלאחר בנייתו נחזיק בבריטניה 52 בתי מלון. הרכישות בבוקרשט ובבודפשט יחזקו את נוכחותה של פתאל במזרח אירופה, והן חלק מתכניתה האסטרטגית של החברה לרכוש בתי מלון בערים ובאזורים תיירותיים בולטים באירופה, ולהעמיק את אחיזתנו באמצעות המותגים לאונרדו ו-NYX", אמר פתאל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker