הפניקס ומנורה ישקיעו 48 מיליון יורו בפרויקט אנרגיית הרוח של אנלייט בספרד

פרויקט Gecama, שנמצא במחוז קסטייה לה מנצ'ה במדינה, יכלול הקמת 80 טורבינות, יספק חשמל נקי ל-95 אלף בתי אב ויחסוך פליטה של 650 אלף טון פחמן דו-חמצני בשנה ■ השותפות עם חברות הביטוח תממן את מרכיב ההון העצמי - 128 מיליון יורו

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
פרויקט של אנלייט בקרואטיה
פרויקט של אנלייט בקרואטיהצילום: אנלייט

חברות הביטוח הפניקס ומנורה ישקיעו בפרויקט אנרגיית הרוח של חברת אנלייט בספרד. הפניקס תשקיע 25 מיליון יורו ומנורה תשקיע 23 מיליון יורו בשותפות מוגבלת, שתממן את מרכיב ההון העצמי - 128 מיליון יורו - בפרויקט Gecama של החברה בספרד, שהספקו 300 מגה וואט.

אנלייט תשקיע 62 מיליון יורו בשותפות המוגבלת ותחזיק ב-62% מהזכויות בה ותהיה בעלת 100% בחברה, תהיה השותף הכללי ותנהל את השותפות. השותף הכללי יקבל מהשותפות המוגבלת דמי ניהול שייגזרו מסכום ההשקעה בהון השותפות, דמי ייזום בגין שירותי הייזום והפיתוח של הפרויקט ודמי הצלחה, שיהיו אחוז מסוים מהחלוקה לשותפים המוגבלים מעל תשואת מינימום שנתית.

אנלייט

אנלייט, שמנוהלת על ידי גלעד יעבץ, חתמה אתמול (שני) על הסכם כוונות למימון הפרויקט עם שניים מתוך חמשת הבנקים הגדולים בספרד - Banco De Sabadell ו-Bankia. הבנקים, שמתמחים במימון פרויקטים של אנרגיה מתחדשת, יממנו 50%-40% מעלות ההקמה הכוללת של הפרויקט, שנאמדת ב-330-310 מיליון יורו.

פרויקט Gecama, שנמצא במחוז קסטייה לה מנצ'ה במדינה, יכלול הקמת 80 טורבינות, יספק חשמל נקי ל-95 אלף בתי אב ויחסוך פליטה של 650 אלף טון פחמן דו-חמצני בשנה. הפעלתו המסחרית צפויה להתחיל ב-2022 וההכנסות ממנו צפויות להיות כ-60-40 מיליון יורו לשנה ב-18 השנים הראשונות וכ-80-62 מיליון יורו לשנה מהשנה ה-19 להפעלתו ועד לשנתו ה-30.

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייטצילום: אנלייט

הערכות אלה מבוססות על כושר הייצור של הפרויקט, תנאי הרוח באתר ומכירת החשמל ישירות בשוק, כלומר, ללא סובסידיה או התחייבות של רשת החשמל או של חברות חלוקת חשמל במדינה לרכוש את החשמל שתייצר אנלייט על פי חוזי רכש ארוכי טווח (PPA ).

הפרויקט נמצא בהליכי פיתוח מתקדמים והשלים תסקיר סביבתי. התב"ע (תכנית בניין עיר) לפרויקט אושרה וכן נחתמו הסכמי חיבור לרשת החשמל והושגו מרבית הזכויות בקרקע שעליה יוקמו הטורבינות. שלבי הפיתוח שלא הושלמו עד כה כוללים הוצאת היתרי בנייה והשלמת הבטחת זכויות בקרקע ליתרת שטחי חוות הרוח. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker