קצת יותר ממשכורת ח"כ: כמה יקבל אבי גבאי עבור הניסיון להציל את סלקום?

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר, אבי גבאי, שהחל את תפקידו כמנכ"ל סלקום לפני כשבוע, יקבל שכר חודשי של 110 אלף שקל, וחבילת אופציות בשווי של 12 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
אבי גבאי בפריימריס של העבודה, בפברואר
אבי גבאי צילום: מגד גוזני

אסיפת בעלי המניות של סלקום תתכנס במארס בשביל לאשר את תנאי השכר של המנכ"ל החדש, אבי גבאי, שנכנס לתפקיד ב-19 בינואר. גבאי יהיה זכאי לשכר חודשי של 110 אלף שקל בחודש לצד חבילת 4.15 מיליון אופציות, בשווי כולל של 12 מיליון שקל. האופציות יבשילו בחמש פעימות, וגבאי יוכל לממש אותן בתוך שלוש שנים ממועד ההבשלה. עוד יהיה זכאי גבאי לבונוס שנתי.

דירקטוריון החברה אישר את חבילת השכר. לטענת הדירקטוריון, החבילה תואמת את מדיניות השכר בסלקום, ומטרתה לייצר תמריצים לניהול שישיא את ערך לחברה לטווח הארוך - תוך הימנעות מנטילת סיכונים שעשויים להניב ערך לטווח הקצר בלבד.

גבאי, לשעבר מנכ"ל חברת בזק בינלאומי וקבוצת בזק, הפתיע את המשקיעים כשהסכים להיכנס לתפקיד, לאחר שעזב את הזירה הפוליטית עם כישלון כיו"ר מפלגת העבודה.

סלקום נשלטת על ידי אדוארדו אלשטיין, המחזיק ב-53% ממניותיה באמצעות קונצרן דסק"ש. גבאי מגיע לסלקום באחת התקופות הקשות ביותר לחברה, כשהיא נאלצת לבצע תוכנית קיצוצים משמעותית לאור הירידה בהכנסות ונטל החוב שרובץ עליה. סלקום נושאת על כתפיה חוב עצום של 2.2 מיליארד שקל נטו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker