ויקטורי רוכשת מיינות ביתן סופרמרקטים במלחה וקניון איילון ב-35 מיליון שקל

בעקבות העסקה תהיה לוויקטורי נוכחות ראשונה בירושלים, והרשת עשויה להגדיל את מכירותיה ב-160 מיליון שקל בשנה ■ הפדיון בשני הסניפים שנרכשו גבוה ב-19% מהפדיון הממוצע למ"ר ברשת ויקטורי . השלמת העסקה מותנית בקבלת אישור הממונה על התחרות ואישור של הנאמנים להסדר החוב של מגה קמעונות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל רביד, מנכ"ל ויקטורי
אייל רביד, מנכ"ל ויקטוריצילום: אייל טואג

בזמן שהוא בוחן עסקות שיזרימו הון לחברה שבשליטתו, נחום ביתן ממשיך למכור סניפים בניסיון לגייס מזומנים. חברת מגה קמעונות, שבבעלות יינות ביתן, מכרה לחברת ויקטורי, שבשליטת אייל רביד ובניהולו, שני סופרמרקטים - בקניון מלחה בירושלים ובקניון איילון ברמת גן - תמורת 35 מיליון שקל.

סכום העסקה אינו כולל את המלאי בחנויות, שיירכש על פי עלותו במועד המסירה של כל אחד מהסופרמרקטים. בעקבות העסקה תהיה לוויקטורי נוכחות ראשונה בירושלים, גורמים בשוק הקמעונאות מעריכים את היקף המכירות של שני הסניפים ב-160 מיליון שקל לשנה כלומר 3,333 שקל למ"ר לחודש בממוצע וזאת בהשוואה לפדיון ממוצע של 2,800 שקל למ"ר לחודש בסניפיה הקיימים של ויקטורי . רמת מכירות גבוהה זו של הסניפים בקניון מלחה ובקניון איילון הושגה למרות קשיי הנזילות של קבוצת יינות ביתן כך שנראה שרכישתם על ידי חברה נזילה יותר יאפשר להגדיל את מכירותיהם ויגדיל את הפדיון הממוצע למ"ר בויקטורי . .

העסקה כפופה לקיום תנאים מתלים, שיוצגו לא יאוחר מ-1 במארס. כל אחד מהצדדים רשאי להאריך את מועד השלמת העסקה עד סוף מאי 2020. ביתן קיבל את הסכמת בעלי שני הנכסים להסבת הסכמי השכירות לחברת ויקטורי, שהיה אחד מהתנאים המתלים לעסקה.

נחום ביתן
נחום ביתןצילום: רמי זרנגר

תנאים מתלים נוספים להשלמת העסקה הם קבלת אישור הממונה על התחרות לעסקה, ואישור הנאמנים להסדר החוב של חברת מגה קמעונות והבנקים המממנים של מגה קמעונות. ויקטורי מעריכה כי ההשקעות שיידרשו לבצע בכל אחד מהסופרמרקטים לא יהיו מהותיות.

ויקטורי צפויה לקבל בפברואר 2020 את הסניף של יינות ביתן בעיר רחובות, שהיה הסניף החמישי והאחרון בעסקה, שבמסגרתה בסוף אוקטובר 2019 רכשה ויקטורי מיינות ביתן חמישה סניפים. שטח המכירה הכולל הוא 8,500 מ"ר, והסניפים הנותרים ממוקמים ביבנה, טירת הכרמל, מבשרת ציון נתיבות ורחובות. סכום העסקה הוא 63 מיליון שקל.

ויקטורי העריכה כי רכישת הסניפים תגדיל את מכירותיה ב-15%-20%, כלומר ב-340-250 מיליון שקל ותשפר את רווחיותה. ויקטורי ציינה שרכישת הסניפים מאפשרת לה להיכנס לערים שבהן לא היתה לה נוכחות עד כה. יינות ביתן מכרה עד כה 11 סניפים בשטח כולל של 16,700 מ"ר. המכירות של סניפים אלה מסתכמות ב-430 מיליון שקל בשנה, והם נמכרו בתמורה ל-143 מיליון שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker