פנינסולה השלימה גיוס הון - ורוצה להגדיל את תיק האשראי ל-2.5 מיליארד שקל

חברת המימון החוץ-בנקאי השלימה אמש גיוס הון של כ-250 מיליון שקל ■ החברה הקצתה כ-70 מיליון מניות למגוון משקיעים פרטיים וגופים מוסדיים ■ ההנפקה נסגרה במחיר של 3.6 שקלים למניה - הגבוה בכ-11.5% ממחיר המינימום

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל פנינסולה, מיכה אבניצילום: אוליבייה פיטוסי
ערן אזרן

פנינסולה, העוסקת במימון חוץ-בנקאי, השלימה אמש גיוס הון (מניות) של כ-250 מיליון שקל. החברה הקצתה כ-70 מיליון מניות למגוון משקיעים פרטיים וגופים מוסדיים. ההנפקה נסגרה במחיר של 3.6 שקלים למניה, הגבוה בכ-11.5% ממחיר המינימום. תמורת ההנפקה מיועדת לשמש כבסיס הוני להגדלת מקורות האשראי של פנינסולה למטרת המשך הצמיחה.

פנינסולה, הנמצאת בשליטת מיטב והמייסד והמנכ"ל מיכה אבני, נסחרה ערב ההנפקה בשווי של כ-550 מיליון שקל. החברה החלה את פעילותה בתחום האשראי לעסקים קטנים ובינוניים לפני כ-15 שנה. תיק אשראי הלקוחות של פנינסולה מסתכם כ-900 מיליון שקל, נכון לסוף ספטמבר 2019, גידול של כ-22.6% מתחילת אותה השנה.

מיטב דש השקיע בהנפקה כ-115 מיליון על מנת למתן את שיעור הדילול כתוצאה מההנפקה. עם זאת, בית ההשקעות יירד מאחזקה של 51.2% ל- לכ-49.6%. טרם ההנפקה, המייסד אבני החזיק ב-14.5% מפנינסולה.

באמצעות ההנפקה מקווה פנינסולה להגיע לתיק אשראי של כ-2.5 מיליארד שקל, שיתבסס בנוסף גיוס ההון גם על גיוס חוב. פנינסולה מדורגת ברמה של A ממעלות. בעבר הנפיקה החברה שתי סדרות אג"ח בסך כ-320 מיליון שקל, וסדרה של ניירות ערך מסחריים בכ-125 מיליון שקל, הנושאים ריבית שנתית בשיעור בנק ישראל בתוספת מרווח של 0.85% (1.1% שנתי).

אבני ציין כי תמורת ההנפקה תאפשר לנצל חלון הזדמנויות, כחלק מהמהפכה שחלה בענף האשראי החוץ בנקאי, במקביל לרפורמות שמתבצעות במערכת הבנקאית. "בשנים האחרונות פנינסולה הכינה את התשתית לגידול מאסיבי בביקושים, בין היתר באמצעות מספר גיוסים מוצלחים. כאשר ההנפקה הנוכחית היא צעד נוסף שממשיך את המגמה הצופה ששוק האשראי החוץ בנקאי יכפיל את עצמו עד סוף 2022".

לדבריו, "פנינסולה מציגה מגמה רב-שנתית של צמיחה בכל הפרמטרים – תיק אשראי, הכנסות, שווי חברה, תשואה – והיא שומרת על רווחיות כבר 44 רבעונים ברצף. פנינסולה נהנית מהביקוש הגובר לאשראי עסקי, וערוכה מבחינה תפעולית להגדלת הפעילות בשנים הבאות, בין היתר גם על ידי פתיחת כמה סניפים ברחבי הארץ במהלך 2020".

את ההנפקה הובילו אייפקס הנפקות ו-ווליו בייס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker