הבנק הישראלי הראשון: לאומי השלים גיוס אג"ח בחו"ל של 750 מיליון דולר

לאומי ניצל את המומנטום החיובי בשווקי העולם וגייס אג"ח בריבית של 3.27% ■ בגיוס השתתפו גופים מארה"ב, מאירופה ומאסיה ונרשמו ביקושים של 4 מיליארד דולר

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל בנק לאומי, חנן פרידמן
מנכ"ל בנק לאומי, חנן פרידמןצילום: אורן דאי

בנק לאומי ניצל את המומנטום החיובי בשווקי העולם, ודיווח כי השלים אתמול (רביעי) בהצלחה גיוס אג"ח גדול בחו"ל בסך 750 מיליון דולר. המהלך נעשה באמצעות הנפקת סדרה נדחית, עם מנגנון ספיגת הפסדים (Tier-2 Contingent Convertible Bonds) – אג"ח קוקו (COCO). בכך לאומי הופך לבנק הישראלי הראשון שמבצע גיוס חוב בחו"ל.

במהלך הגיוס - שבו השתתפו משקיעים מוסדיים מארה"ב, אירופה ואסיה -  נרשמו ביקושים של כ-4 מיליארד דולר. הריבית שיישאו איגרות החוב תהיה 3.275% - מרווח של 130 נקודות בסיס בלבד.

האג"ח יירשמו למסחר בפלטפורמת רצף מוסדיים בבורסה בתל אביב ויאפשרו ללאומי לפתוח ערוץ מימון נוסף משמעותי.

גיוס האג"ח בחו"ל מצטרף לשורה של מהלכים שביצע לאומי מול גופים בינלאומיים בחו"ל, שכוללים, בין השאר, את מכירת חברת כרטיסי אשראי מקס לקרן האמריקאית ורבורג פינקוס, הכנסת שותפים אמריקאיים כמו קרנות אמ.אס.די של  מייקל דל ואנדיקוט קפיטל ללאומי ארה"ב, יצירת שיתוף פעולה עם בנק השקעות אוסטרלי  אמריקאי מקווייר, שיתופי פעולה במסגרת הבנק הדיגיטלי פפר ועוד.

האג"ח שגייס לאומי הן לתקופה של 11 שנה, עם אפשרות לפדיון מוקדם לאחר שש שנים, הכולל מנגנון להמרה למניות במידה שמצבו העסקי של הבנק יידרדר.

את הנפקת האג"ח הוביל סיטי בנק, ובגיוס השתתפו גם חתמים של HSBC, מורגן סטנלי ו-BNP Paribas.

מנכ"ל בנק לאומי, חנן פרידמן, אמר כי "התוצאות המצוינות של ההנפקה, כמו גם היקף הביקושים שעלה משמעותית על כל הציפיות, הם הבעת אמון חד משמעית של גופים מוסדיים מכל העולם - שהם בעלי מומחיות - בחוסן של לאומי ובמעמדו התחרותי המוביל בשוק.

"לאומי היה הבנק הראשון שהנפיק אג"ח קוקו בישראל לפני כחמש שנים. כעת לאומי הוא גם הראשון שמנפיק אג"ח קוקו למשקיעים זרים מחוץ לישראל, ופותח בכך הזדמנות לכלל הגופים הפיננסים בישראל", הוסיף פרידמן.

עומר זיו, ראש החטיבה הפיננסית של לאומי, שהוביל את הגיוס בחו"ל, ציין כי "לאחר פגישות עם עשרות משקיעים מארה"ב, אירופה ואסיה, התרשמתי מההערכה הרבה שיש להם ללאומי בפרט, ולכלכלה הישראלית בכלל. ביקושי העתק האלה הגיעו מגופים מוסדיים מובילים בעולם, לאחר דיוני עומק בכלכלה הישראלית, בביצועים, באסטרטגיה ובמעמד התחרותי של לאומי. התוצאות המצוינות אליהן הגענו, המשקפות רמות ריבית של הבנקים המובילים בעולם, הינן הצלחה ענקית בכל קנה מידה".  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker