כפיר גינדי בשיחה על חברת הקנאביס ביופארם: "נמשיך לבנות את ישראל"

האחים גינדי גייסו 24 מיליון שקל ממשקיעים פרטיים, ויחד עם 3 מיליון שקל שהשקיעו בעלי המניות של ביופארם, הם סגרו גיוס של 27 מיליון שקל והצילו את השלד של קאנומד ממחיקה ■ האם לחברה יש סיכוי לאחוז בנתח שוק של 12% מהשוק הישראלי?

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קנאביס
קנאביסצילום: בלומברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

אנשים רבים הופתעו כשהאחים גינדי הצליחו לסגור גיוס של 24 מיליון שקל ממשקיעים פרטיים עבור פעילות הקנאביס הבתולית של ביופארם. בעקיפין, באמצעות אותו גיוס, הצליחו כפיר ומנור גינדי, על אף הקשיים שהערימו אנשי הרשות לניירות ערך, להציל את מחיקתה של חברת קאנומד מהמסחר בתל אביב.

רגע לפני הגיוס, דרשה מחלקת התאגידים ברשות לתקן את הערכת השווי שניתנה לפעילותה של ביופארם, ולהפחיתה ב-23 מיליון שקל ל-60 מיליון שקל בלבד. יש שיטענו שגם הערכת שווי זו מופרזת, שכן היא מניחה שהחברה שנמצאת בתחילת דרכה - תצליח לנגוס עד 2024 ב-12% מנתח השוק הישראלי, ו-2% מהשוק הגרמני.

מנור (מימין) וכפיר גינדי

לאחר סגירת הגיוס, כפיר גינדי שוחח עם TheMarker בנוגע לפעילותו העסקית בתחום הקנאביס. 

מדוע החלטתם להיכנס לתחום?

"התגלגלנו לקנאביס בהייפ שהיה בינואר 2019, נשאבנו פנימה. ואני ומנור מאוד נהנים, יש בתחום הרבה עומק וכיווני מחקר. זה תחום שנמצא בחיתוליו וצריך להיות מדויקים כדי להגיע עם החומר לרמה של תרופה עם אחוז חומר פעיל ברמה עקבית. כך, ניתן יהיה לקחת אותה כמו אקמול".

יש לך ביקורת כלפי הרשות לני"ע?

"תעברי לשאלה אחרת".

וראש היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות?

"מישהו אי פעם השיב על כך בכנות?"

משקיעי הקנאביס שפגשת מבינים בתחום?

"הם מאמינים בנו, בצוות הניהולי ובסינרגיה של החברה".

איך הגעתם להערכות לגבי אחוז השוק שתתפסו בעתיד?

"אנו מקימים באזור התעשייה של ציפורית מתקן Indoor שיחלוש על שטח של 3,000 מ"ר ומתקן נוסף בבקעת הירדן. המתקן יפיק בשנה 8 טונות של תוצר באיכות גבוה ותהיה לנו עדיפות על פני יתר המתחרים. אנו מניחים שיעדיפו את התוצרת הזו במחירים יותר גבוהים ממחירי השוק.

יש לנו גם בית מרקחת שרכשנו בו שליטה, אחד מהמוצלחים בישראל, לו מחזור הכנסות של יותר מ-1.5 מיליון שקל. 80% מההכנסות הן ממכירת 90 ק"ג של קנאביס רפואי כל חודש. כיום, בית המרקחת סובל מחוסר במלאי הקנאביס ודרך פעילותנו נוכל להגדיל את אחוז המכירות והרווחיות שלו".

שמונה שקלים לגרם קנאביס אינו מחיר יקר?

"בתי מרקחת רוכשים ב-12 שקל לגרם, לכן לדעתי ניתן לעמוד בתמחור שלנו".

מה דעתך על המחירים בישראל?

"אין סיבה שהקנאביס לא ייכנס לסל הבריאות. אם המדינה חושבת שהמחיר יקר, היא יכולה לגרום לעסקים הפרטיים לסבסד את החולים".

מה היתרון שלכם אל מול המגדלות הפועלות בישראל עם ניסיון של עשור?

"אחת המגדלות שלנו הגיעה מתיקון עולם. לחקלאים ולאגרונומים שלנו יש הרבה ידע, הם חקלאים בדם. סיימנו את שלב 180 השתילים ורכשנו בשבוע שעבר 3,000 שתילים מטבע אדיר. את השתילים הללו אנו מגדלים עבורה, והיא התחייבה לרכוש אותם מאיתנו בתמורה ל-4.15 שקלים לגרם, בעסקה ששוויה הכולל הוא 15 מיליון שקל. בפיילוט שערכנו, גורמים מטעם טבע אדיר ומשרד הבריאות הגיעו והתרשמו מאוד לטובה מהתוצרת שלנו. לכן, אנו סגורים מבחינת מכירות בשנתיים הקרובות".

טבע אדיר לא בבעיות? הם עלולים לאבד את רישיון הקנאביס שלהם?

"אני לא יודע מה המצב שלהם, אבל המחיר שסיכמנו עם טבע אדיר נמוך מהמחיר אותו אנו מוכרים היום, יותר מ-5 שקלים לגרם. כבר כיום יש לנו פניות מגורמים אחרים למכור להם במחיר גבוה יותר".

בישראל פועלות יותר מ-20 חברות גידול קנאביס, מדוע צריך עוד אחת?

"אנו מכרנו את הסחורה במלואה לתקופה של השנתיים הקרובות. מעבר לכך אנו מקימים חברת הפצה בגרמניה כך שנוכל להגיע לבתי מרקחת ברחבי גרמניה ואירופה".

עד כה, אף אחת מהחברות לאחר עשור לא הגיע לנתח שוק של 12%, איך אתם מתכוונים לעשות זאת תוך שנתיים?

"השוק צומח במהירות והוא צפוי להגיע למאות אלפי מטופלים. אנו נצמח עם השוק, עם הגנטיקה והמוצרים הטובים. אנו מאמינים ביכולות שלנו, כפי שהבאנו אותן לידי ביטוי במקומות אחרים".

עד 2021 יהיו כבר לפחות שלוש-ארבע מדינות שמהן יהיה יצוא לאירופה וגרמניה. מדוע אתם חושבים שיבחרו לרכוש סחורה מחברה חסרת ניסיון?

"יש לנו הסכם הפצה עם חברה ותיקה בשוק הגרמני, לה מכירות בסדרי גודל רציניים בשנים האחרונות. כיום, את רוב החומר שנמכר בגרמניה מספקת בדרוקן. אך השוק הגרמני עצום ואנו מעריכים שהוא יגיע לביקושים של יותר מ-300 טונות - לכן אנו מאמינים שנתפוס שם שני אחוזים. בנוסף, אני מאמין שבעזרת הקשרים של עורכי הדין, חגית ויינשטוק ודודו זהבי, נוכל לחתום על הסכמים נוספים".

אתם מתכוונים לעזור את תחום הנדל"ן?

"לא עוזבים את הנדל"ן. בקרוב נשיק את המגדל הרביעי של TLV. לאחר מכן, נמשיך לבנות את מדינת ישראל עם פרויקטים נוספים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker