הכשרת הישוב ממשיכה להתחמש במזומנים: גייסה כ-400 מיליון שקל בהנפקות אג"ח

חברת דירוג האשראי מעלות S&P העלתה בשבוע שעבר את דירוגה של הכשרת הישוב שבשליטת משפחת נמרודי, מרמה של BBB פלוס (בינונית) ל-A מינוס (גבוהה) ■ האג"ח ללא שעבוד הונפקו בתשואה של 1.4% - הצמודה למדד המחירים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר נמרודי
עופר נמרודי צילום: ורדי כהנא

שבוע לאחר העלאת הדירוג, הכשרת הישוב ביצעה אמש (ג') גיוס אג"ח באמצעות הרחבה של שתי סדרות (סדרה 21 וסדרה 22). במסגרת המכרזים למשקיעים מסווגים, זכתה החברה לביקושים של כ-880 מיליון שקל. החברה בחרה להגדיל את היקף הגיוס המתוכנן לכ-400 מיליון שקל.

במכרז המוסדי לאג"ח מסדרה 21 נרשמו ביקושים של כ-386 מיליון שקל, מתוכם בכוונת החברה להיענות להזמנות בהיקף של כ-200 מיליון שקל. בשל ביקושי היתר, המחיר המינימלי לאיגרת נקבע על 111 אג', לעומת מחיר מינימום במכרז שעמד על כ-109 אג' ליחידה. המחיר שנקבע בשלב המוסדי משקף תשואה שנתית צמודה למדד של 0.46%. איגרות החוב מסדרה 21, שהינן צמודות מדד במשך חיים ממוצע (מח"מ) של כ-6.24 שנים, ומגובות בבטוחה - שעבוד בדרגה שנייה על המקרקעין והזכויות בקניון שבעת הכוכבים בהרצליה (שעבוד חלש יחסית).

במכרז המוסדי לאג"ח מסדרה 22 נרשמו ביקושים של כ-495 מיליון שקל, מתוכם בכוונת החברה להיענות להזמנות בהיקף של כ-200 מיליון שקל. בשל ביקושי היתר, המחיר המינימלי לאיגרת נקבע על 105.5 אג' לעומת מחיר מינימום במכרז שעמד על כ-103.1 אג' ליחידה. המחיר שנקבע משקף תשואה שנתית צמודה למדד של 1.41%. אגרות החוב הינן צמודות מדד במח"מ של כ-4.24 שנים.

חברת דירוג האשראי מעלות S&P העלתה בשבוע שעבר את הדירוג של חברת הכשרת הישוב, שבשליטת משפחת נמרודי, מרמה של BBB פלוס (בינונית) ל-A מינוס (גבוהה) עם תחזית "יציבה". בנוסף, העלתה חברת הדירוג את דירוג סדרה האג"ח 21 המובטחת בנכס נדל"ן מ-A מינוס ל-A. לפי כלכלני מעלות S&P, העלאת הדירוג הינה הודות למספר פעולות שביצעה החברה לחיזוק בסיס ההון.

עודד סתר, סמנכ"ל מימון, השקעות ופיתוח עסקי של הכשרת הישוב ציין שתמורת ההנפקה תשמש בעיקרה למיחזור חוב, תוזיל את עלויות המימון ותתמוך בהמשך הפעילות. "הנפקת אגרות החוב מתווספת לגיוסי הון בהיקף של כ-252 מיליון שקל שבוצעו לאחרונה. מהלכים אלו הובילו בשבוע שעבר להעלאת דירוג החברה וצפויים  לתמוך בתנופת הייזום והרחבת הפעילות בישראל ובפולין".

לצד המכרזים שהתקיימו אמש, השלימה הכשרת הישוב בתקופה האחרונה הנפקות הון בהיקף כ-252 מיליון שקל. הנפקות אלה מהוות חיזוק נוסף להון העצמי של הכשרת הישוב ולהגברת גמישותה הפיננסית, וזאת בהמשך ליישום האסטרטגיה להרחבת פורטפוליו הנכסים המניבים בישראל, ופעילות הפארקים הלוגיסטיים MLP בפולין ובגרמניה.

את ההנפקה הובילה פועלים אי.בי.אי, יחד עם ברק קפיטל חיתום ומנורה חיתום.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker