שלי אפלברג
שלי אפלברג

יזמי הנדל"ן, האחים מנור וכפיר גינדי, הצליחו להציל את מחיקתה של קאנומד מהמסחר באמצעות גיוס של כ-24.3 מיליון שקל מהציבור ועל אף הקשיים אותם הערימה רשות ניירות ערך. כך, סללו האחים את כניסתה של חברת הקנאביס בבעלותם, ביופארם, לבורסה באמצעות מיזוגה לחברה שנסחרה ברשימת השימור במהלך ארבע השנים האחרונות, וב-26 לינואר 2020 היתה אמורה להימחק מהמסחר.

בטרם הגיוס, חייבה מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך את חברת קאנומד להוריד את השווי שניתן לפעילות הקנאביס של ביופארם משווי של 83 מיליון שקל ל-60 מיליון שקל. למשקיעים הסבירה ביופארם, לה אין כל פעילות ממשית כיום, שתצליח עד שנת 2024 לצבור נתח שוק של 14% בישראל ו-2% בשוק הגרמני.

קנאביס
גידולי קנאביס רפואיצילום: בלומברג

החברה פועלת להקמת מתקן Indoor לגידול קנאביס, שיחלוש על שטח של 3,000 מ"ר באזור התעשייה של ציפורית. המתקן יכלול מבנה לייצור, ייבוש ומיצוי שמנים ואריזת תפרחות קנאביס, וכן מעבדה למחקר פיתוח וביצוע בדיקות איכות במטרה שיעמוד בתקינה הגרמנית EU GMP.

בגינדי מעריכים כי ההשקעה העתידית תנוע בין 10 מיליון שקל להקמת שני חדרי גידול במתקן - ל-29 מיליון שקל להקמת מפעל ותשעה חדרי גידול. הם יממנו את ההשקעה באמצעות גיוס של 37-27.5 מיליון שקל מהציבור של קאנומד. מימון נוסף יגיע ממימוש אופציה למכירת פעילות הנדל"ן של אורן השקעות לבעל השליטה הקודם, גבי מגנזי, בתמורה ל-15.5 מיליון שקל .

עוד צפו כי ביופארם תוכל להפיק בשנה בין 8-1.78 טונות קנאביס רפואי, עם הכנסות שינועו בין 14 מיליון שקל ל-64 מיליון שקל ב-2021. לפי הערכות, הסחורה תימכר בישראל לפי מחיר של 8 שקלים לגרם. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker