אי.בי.אי בהמלצה על קבוצת מבנה: "מחברה על סף הסדר חוב היא לקראת כניסה לת"א 35"

האנליסט נדב ברקוביץ העניק למניה המלצת "תשואת יתר", במחיר יעד של 11.8 שקל למניה, המגלם פוטנציאל עלייה של 25%: "אין הרבה חברות שעשו את המהלך שעשתה קבוצת מבנה"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד פורר
ערן אזרן

אי.בי.אי השיק היום (שלישי) סיקור חדש לקבוצת מבנה (לשעבר קבוצת כלכלית ירושלים–מבני תעשייה), שבשליטת דוד פורר. האנליסט נדב ברקוביץ העניק למניה המלצת "תשואת יתר", במחיר יעד של 11.8 שקל, המגלם פוטנציאל עלייה של 25% ביחס למחיר הבוקר. מחיר היעד הוא ממוצע של מודל המבוסס על השווי הנכסי הנקי (NAV) ומודל המבוסס על מכפיל רווח תזרימי נקי (FFO).

"אין הרבה חברות שעשו את המהלך שעשתה קבוצת מבנה", כותב ברקוביץ. "רק לפני חמש שנים כלכלית היתה על סף הסדר חוב ונזקקה להזרמת הון מיידית. גיוסי ההון, ביחד עם מסע מימושים נרחב, ייצבו מחדש את הקבוצה. כיום, לאחר המיזוג של כלכלית ומבני תעשייה, הונה העצמי (ללא מיעוט) מסתכם ב-5.2 מיליארד שקל והחברה נמצאת לקראת כניסה למדד ת"א 35.

"בתחילת חודש נובמבר 2019 התקבל אישור סופי למיזוג בין כלכלית ירושלים למבני תעשייה, כך שלאחר המיזוג הוחלפו מניות כלכלית ירושלים במניות מבני תעשייה ואיגרות החוב של כלכלית הוחלפו באיגרות חוב זהות של מבני תעשייה. המיזוג יצר סינרגיה בין החברות, חסך בעלויות תפעוליות וצפוי להוביל לחיסכון בעלויות מימון בהמשך.

"לאחר המיזוג, לקבוצת מבנה 573 נכסים בישראל בשטח של כ-1.6 מיליון מ"ר ועוד כ-900 אלף מ"ר בייזום. סך כל שווי הנדל"ן להשקעה מסתכם ל-10.6 מיליארד שקל (כולל חו"ל) בתפוסה של 89%. לפי תחזית החברה, נכסים אלו יניבו ב-2019 הכנסות תפעוליות (NOI) של כ-680 מיליון שקל ו-FFO של 375-370 מיליון שקל בשנה. כמו כן, מעריכה החברה כי לאחר מיזוג שתי חברות פרטיות נוספות ומהלכי התייעלות צפויה קבוצת מבנה לייצר FFO של 400 מיליון שקל מהנכסים הקיימים".

לדברי ברקוביץ, פעילות הייזום היא הפוטנציאל הגלום בקבוצת מבנה: "צבר הייזום כולל 240 אלף מ"ר משרדים בחמש השנים הקרובות ושיפור צפוי של 206 מיליון ש"ח ב-NOI מנכסים אלו. בנוסף, החברה יוזמת 500 יח"ד ועוד כ-1,000 יח"ד בתכנון באותו טווח זמן.

"עם זאת, בטווח של השנה הקרובה, אין פרויקטים משמעותיים שעתידים להסתיים והשיפור המשמעותי יגיע ב-2022, עם סיומם של שני פרויקטים אשר יתרמו כ-18 מיליון שקל ל-NOI. פרויקטים אלו יצטרפו לפרויקטים באור יהודה וקרית גת, הצפויים להוסיף כ-7-6 מיליון שקל כבר בשנה הקרובה", מדגיש ברקוביץ.

ברקוביץ מציין כי השווי הנכסי של מבנה מסתכם בכ-14.4 מיליארד שקל, על בסיס שיעורי היוון של 6.5% לנכסים בישראל ו-6%-9% בחו"ל. זאת, בהשוואה לשווי של 11.2 מיליארד שקל לנכסיה בספרים. מהשווי הנכסי ניכה ברקוביץ התחייבויות בסך 6.2 מיליארד שקל, כך שהשווי הנקי מסתכם בכ-8.2 מיליארד שקל או 11.2 שקל למניה. לפי מודל ה-FFO, ועל בסיס מכפיל רווח חזוי של 14, המחיר למניה נקבע על 12.6 שקל. משני המחירים גזר ברקוביץ את הממוצע כמחיר יעד.

בשורה התחתונה כותב ברקוביץ כי "קבוצת מבנה עברה בשנים האחרונות מחברה הנמצאת על סף חדלות פירעון לחברת נדל"ן מהגדולות בשוק. הנהלת החברה הצליחה לייצר ערך משמעותי דרך מיזוג החברות ויצירת פורטפוליו נכסים איכותי וייזום עתידי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker