אמות השקעות צופה רווח של 500 מיליון שקל לפחות משיערוך נכסיה

הרווח עתיד להירשם בדו"חות החברה לרבעון הרביעי של 2019 ■ שיערוך השווי ההוגן של נכסי החברה נעשה ככל הנראה בעקבות קבלת אינדיקציות בנוגע לירידה בשיעורי ההיוון של נכסים מניבים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי מוסלר, מנכ"ל אמותצילום: דן קינן
יורם גביזון

חברת אמות השקעות, שבשליטת אלוני חץ, צופה כי תרשום רווח של יותר מ-500 מיליון שקל ברוטו לרבעון הרביעי של 2019, כתוצאה משיערוך של השווי ההוגן של נדל"ן להשקעה.

שיערוך השווי ההוגן של נכסי החברה נעשה ככל הנראה בעקבות קבלת אינדיקציות משוק הנדל"ן ומשוק ההון בנוגע לירידה בשיעורי ההיוון של נכסים מניבים. אמות השקעות, המנוהלת על ידי אבי מוסלר, נסחרת בשווי של 9.6 מיליארד שקל. החברה עוסקת בייזום, הקמה, רכישה וניהול של נדל"ן מניב: משרדים, קניונים ומרכזים לוגיסטיים.

נכון לסוף הרבעון השלישי של 2019, החברה מחזיקה ב-103 נכסים מניבים בשווי הוגן של 10.9 מיליארד שקל ובשטח כולל של 1.4 מיליון מ"ר. השטח להשכרה הוא 871 אלף מ"ר, שהניב רווח תפעולי תזרימי (NOI) של 536 מיליון שקל בינואר-ספטמבר 2019.

מניית אמות השקעות מגיבה לרווח הצפוי בעלייה מתונה של 1.6%. זאת, ככל הנראה, משום ששוק ההון כבר הפנים ששיעורי ההיוון של נכסי חברות הנדל"ן המניב נמוכים משמעותית מאלו שלפיהם הם רשומים במאזני החברות - כלומר השווי ההוגן שלהם גבוה מהשווי המאזני שלהם. הפנמת שיעורי ההיוון מגולמת בשווי השוק של חברות הנדל"ן המניב, שעלו בחדות ב-12 החודשים האחרונים - כולל עלייה של 45% בשווייה של חברת אמות השקעות.

הירידה בשיעורי ההיוון באה לידי ביטוי ברכישת חלקה של חברת מגדל (26.6%) בקניון רמת אביב תמורת 425 מיליון שקל על ידי חברת מליסרון. העסקה שיקפה שיעור היוון של 5.6% לעומת שווי הנכס בספריה של מליסרון, שהוון לפי שיעור גבוה בנקודת אחוז. עסקה אחרת, ששיקפה את מגמת הירידה בשיעורי ההיוון, היתה העסקה שבה רכשה אמות השקעות עצמה את חלקה של חברת נכסים ובניין (50%) בקניון קרית אונו בספטמבר 2019 תמורת 545 מיליון שקל - בעסקה ששיקפה שיעור היוון של 5.9%.

אמות היתה מעורבת גם בעסקת הרכישה של המרכז הלוגיסטי של חברת טבע בשהם תמורת 445 מיליון שקל באוקוטובר 2019; והשכרתו לטבע לתקופה של 10 שנים בתשואה של 4.9%. להערכת אמות, זכויות הבנייה הלא מנוצלות של 41 אלף מ"ר במתחם המרכז הלוגיסטי מגדילות את השווי ההוגן של המתחם ומורידות בהתאם את שיעור ההיוון.

מגמת הירידה בשיעורי ההיוון נובעת, בין השאר, מהנפילה בתשואות על איגרות החוב הממשלתיות, שנחשבות נכס חסר סיכון, והיא אמת מידה לתשואות בשוק איגרות החוב הקונצרניות. התשואה על איגרות החוב הממשלתיות הצמודות למדד לטווח של 10 שנים ירדה ב-12 החודשים האחרונים מ-0.48% ל-0.64%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker